Accessible Navigation.

In Memoriam

2014

Hon. Diane Barz '68

2013

Richmond F. Allan '57

Douglas Beighle '56

Dorothy Catherine Lamey Boyd '45

Robert Francis Conwell '51

Walter P. Coombs '41

Mary Burke Flax '50

Alton "Dale" Forbes '52

Louise Galt

Harold F. Hanser '55

John Arden Hauf '50

Joseph C. "Joe" Heimes, '50

James R. "Jim" Hintz

Ryan Hyslop, '01

John William McDonald, Jr. '61

Willis M. McKeon '48

Mary Jo Murray '79

Donald Elliot "Don" Olsson Sr. '49

Alden W. Pedersen, '66

Matthias Cremer Putzier Jr. '97

Robert F. Swanberg '40

Patrick Charles "Rick" Sweeney ' 68

Daniel John "Danny" Sullivan '49

Barbara Dockery Tremper '86

Charles Louis "Chuck" Turner '79

John Meredith Watts '38-39

J. Carter Williams '42

2012

Alfred Lewis "Al" Bishop '52

The Honorable James R. Browning '41

Carl Maurice Davis '49

Hon. Betty Fletcher

John Terence Flynn '77

Robert William Hurly, '48

Lee A. Jordan '53

Larry D. Juelfs '67

John. W. "Jack" Mahan, '49

Hon. Charles 'Chuck' Luedke '49

Allen L. McLear, 53

Thomas J. Moholt '66

Christopher John Nelson, '68

Joseph P. Mazurek '75

Daniel Joseph "Dan" Parent, '81

Irving C. Pearson '48

Myron Eugene Pitch '64

Ralph T. Randono '58

Nicholas A. "Nick" Rotering, '70

William Mathias Scott '43

Rita Ann Sheehy (Friend)

John MacHale "Jack" Schiltz '47

2011

Ben E. Berg '41

Thornton 'Toby' O. Beazell '87

Elouise Cobell

Curtis C. Cook '47

Owen Louis Coombe '48

Gary Ray Christiansen '67

Donald D. Cole '53

Fran Conte

Charles Krest Cyr, '44

Hon. Frank M. Davis

Gary Lynn Davis '66

Douglas R. Drysdale ' 55

Albert Galen '60

Alex George, '62

John Ray Gordon '67

John Robert Grinde '47

Robert Dale Haines '57

John C. Harrison

Arnold Huppert Jr. '54

Keith P. "Skip" Johnson '51

Hon. Arthur B. Martin, '47

John Luke McKeon '51

William Ross McNamer, '55

Robert D. Moore, '56

Marisa Morgan '06

Richard James Pinsoneault '53

John V. Potter, Jr. '56

James E. Purcell, '58

Donald C. Robinson '63

Raymond D. Ryan '48

Harvey Lee Schlieman, '54

Stephen Carlyle Way '51

William Wesley Wertz '67

 

 

2010

Frances "Frank" Burgess '50

Paul Haven Cresap '49

Former Professor Gardner Cromwell

S. Thomas Darland '52

Oscar L. Donisthorpe '53

Robert L. Ehlers '51

John Frankovich '54

Scott Alan Fisk '99

Gene P. Fopp '40

Ronald Stephen Hansell

Aleta Husted '50

Frank F. Jestrab '38

Hugh Gerald Kidder '53

William M. Kirkpatrick, Jr. '68

Calvin H. Luetjen '51

Donald R. Marble '67

Hon. Ronald D. McPhillips '60

John Patrick Moore III '49

William P. Mufich '48

William E. O'Leary '60

Brian L. Olson '97

Francis V. Powers, Jr.

Morgan Virginia Lawhon Queal '90

Cornelius Schile '50

Grover C. Schmidt, Jr. '42

Marvin J. Smith '49

Hon. William James Speare '52

Daniel Hugh Sweeney '48

Jerome B. Wallander '51

Carl Shanley White '93

Brian Williams

2009

Edward C. Alexander ‘34

Jerome Anderson '48

Donald E. Axinn

Allan Glenn Bird '51

Robert B. Brown '50

Hon. E. Gardner Brownlee '40

Edward W. Borer ‘59

Richard J. Carstensen '51

John J. Cavan, Jr. '50

David J. Clarke '38

Hon. Charles W. Cone ‘49

William A. Douglas '63

John C. Fillner ‘98

Stephen H. Foster ‘63

Terese Lowney Garrett '53

Debra Thatcher Gilcrest ‘90

Hon.  L.C. Gulbrandson

Oscar C. Hauge '56

David L. Holland '49

Victor G. Koch ‘50

Sidney Pearce Kurth '49

Richard J. Llewellyn ‘71

Fred W. Luhman, '60

John D. MacDougall '69

Paul Carl Meismer ‘81

John M. O’Connor ‘52

Mary E. Hughes Oliver ‘51

Col. James F. Senechal '48

Dean Emeritus Robert E. Sullivan

Warren F. Vaughn ‘48

Judith L. Wang ‘84

Rachel Ann Clark Wright ‘96