Spring 2022 Degree Candidates, In-State

ABSAROKEE:

Alix Bolinger-Perret, Associate of Applied Science: Management, MAGNA CUM LAUDE

ALBERTON:

Brian Miner, Associate of Applied Science: Information Technology

Brian Miner, Certificate Technical Studies: Cybersecurity

Brian Miner, Certificate of Applied Science: Computer Support

Jonathan Richards, Bachelor of Arts: History

Dennis Schuster Jr., Master of Arts: Counselor Education

Morgan Servoss, Associate of Applied Science: Radiologic Technology, SUMMA CUM LAUDE

ANACONDA:

Nicholas Anderson, Associate of Arts: General AA

Elizabeth Hollatz, Associate of Science: Registered Nursing, CUM LAUDE

Hayley Mackanin, Associate of Applied Science: Food Service Management, SUMMA CUM LAUDE

Hayley Mackanin, Certificate of Applied Science: Culinary Arts, SUMMA CUM LAUDE

Conor Ryan, Bachelor of Arts: Sociology

Conor Ryan, Certificate: Forensic Studies

ARLEE:

Laurie Childs, Master of Science: Speech Language Pathology

Samantha Jacobson, Bachelor of Fine Arts: Media Arts, CUM LAUDE

Cole Rice, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Hailey Shepherd, Associate of Arts: General AA

Kai Stein, Associate of Science: Registered Nursing, MAGNA CUM LAUDE

ASHLAND:

Allyson Bahr, Master of Social Work: Social Work

Alicia McAlpine, BA in Journalism: Journalism, MAGNA CUM LAUDE

BABB:

Sam Pannoni, Doctor of Philosophy: Fish and Wildlife Biology

BELGRADE:

Matthew Eberhardt, Master Business Administration: Business Administration-Exter

Emaly Kimm, Bachelor of Arts: East Asian Studies, SUMMA CUM LAUDE

Tawnya Morgan, Master Business Administration: Business Administration-Exter

Hunter Schmitz, Certificate of Applied Science: Legal Studies

BIG SKY:

Erik Borke, Master of Science: Computer Science

Abigail Hogan, Bachelor of Fine Arts: Creative Writing, CUM LAUDE

BIG TIMBER:

Kate Indreland, Bachelor of Arts: Psychology, MAGNA CUM LAUDE

TediJo Pederson, Master of Athletic Training: Athletic Training

BIGFORK:

Cameron Lee, Associate of Applied Science: Diesel Technology

Richard McManaway Jr., BS in Resource Conservation: Resource Conservation

James Olechowski, Bachelor of Arts: Communication Studies

Ryder Trent, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance, CUM LAUDE

Emma Zupicich, Bachelor of Arts: Music, SUMMA CUM LAUDE

BILLINGS:

Marley Ball, Bachelor of Music: Music, SUMMA CUM LAUDE

Elena Borges, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

Jenna Buksch, Certificate: Cybersecurity Management

Jenna Buksch, Master Business Administration: Business Administration

Patrick Bush, Bachelor of Fine Arts: Theatre

Kaiden Caraveau, Master of Science: Integrative Physiology

Kelcey Daily, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Christopher Dillon, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Lily Duray, BS in Business Administration: Accounting, SUMMA CUM LAUDE

Emily Erbacher, Certificate: Entertainment Management

Lauren Griffin, Juris Doctor: Law

Veronica Hecker, Bachelor of Arts: English, CUM LAUDE

Belle Horman, Master of Music: Music

Bridget Johnson, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders

David Jurovich, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, CUM LAUDE

Shayleen Klein, Bachelor of Fine Arts: Media Arts

Rylee Kremer, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders, SUMMA CUM LAUDE

Bailey Kufeld, BS in Business Administration: Marketing, SUMMA CUM LAUDE

Bailey Kufeld, Certificate: Entertainment Management, SUMMA CUM LAUDE

Hillary Loney, Juris Doctor: Law

Martin Lopez, Doctor of Philosophy: Anthropology

Makay Loran, Bachelor of Fine Arts: Theatre, CUM LAUDE

Keegan Lundman, Bachelor of Arts: History, SUMMA CUM LAUDE

Keegan Lundman, Bachelor of Arts: Russian, SUMMA CUM LAUDE

Seamus McCulloch, Juris Doctor: Law

Samantha McKay, Bachelor of Arts: Sociology

Chad Miller, Master Business Administration: Business Administration-Exter

Patrick Miron, Certificate of Applied Science: Computer Support

Kathryn Pannell, Bachelor of Music Education: Music, SUMMA CUM LAUDE

Makall Pence, Bachelor of Arts: Japanese, MAGNA CUM LAUDE

Hailey Powell, Bachelor of Arts: Psychology

Hailey Powell, Certificate: Global Leadership

Teri Purtee, Certificate: Speech Language Pathology Asst, SUMMA CUM LAUDE

Jourden Redmond, BA in Journalism: Journalism

Benjamin Sholar, Bachelor of Arts: English

Brandon Snedigar, BS in Pharmacy: Pharmaceutical Sciences, CUM LAUDE

Brandon Snedigar, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, CUM LAUDE

Bryn Sokoloski, Bachelor of Arts: Communication Studies, MAGNA CUM LAUDE

Joshua Sones, Bachelor of Arts: Anthropology, MAGNA CUM LAUDE

Dannette Spotted Horse, Bachelor of Arts: Social Work, CUM LAUDE

Shaden Stark, Certificate of Applied Science: Heavy Equipment Operation

Gabriel Sulser, BS in Business Administration: Finance, CUM LAUDE

Eli Timmons, Associate of Applied Science: Welding Technology

Nolan Timmons, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, CUM LAUDE

Brandon VanArsdale, Master of Social Work: Social Work

Cassidy Vandervoort, Bachelor of Arts: History, MAGNA CUM LAUDE

Cassidy Vandervoort, Certificate: African-American Studies, MAGNA CUM LAUDE

Cassidy Vandervoort, Certificate: Public History, MAGNA CUM LAUDE

Jasper Vanspoore, Bachelor of Arts: English, MAGNA CUM LAUDE

Ellen Wilgus, BA in Journalism: Journalism, CUM LAUDE

Ellen Wilgus, Certificate: Global Leadership, CUM LAUDE

Alex Winchell, Master Business Administration: Business Administration

Claire Woody, Bachelor of Science: Biology, MAGNA CUM LAUDE

Claire Woody, Certificate: Global Leadership, MAGNA CUM LAUDE

Kathryn Zyskowski, Master of Arts: Communication Studies

BONNER:

Erin Corbett, Associate of Science: Registered Nursing

Jenna Fairfield, Associate of Science: Registered Nursing

Sarah Grenfell, Bachelor of Arts: Anthropology, SUMMA CUM LAUDE

Rebekah Skoog, Doctor of Philosophy: Anthropology

Misty Spooner, Bachelor of Arts: Sociology

BOULDER:

Taylor Samson, Bachelor of Arts: Environmental Studies

BOX ELDER:

Jillian TopSky, Certificate: Global Leadership

BOZEMAN:

Manon Barre, Associate of Arts: General AA

Anna Benediktson, Bachelor of Arts: Anthropology, CUM LAUDE

Anna Benediktson, Certificate: Philosophy, Politics, and Law, CUM LAUDE

Jordan Burt, Master Business Administration: Business Administration-Exter

Alex Carey, Bachelor of Arts: Mathematics, SUMMA CUM LAUDE

Rachel Cutler, BS in Forestry: Forestry

Erin Deleissegues, Master Public Administration: Public Administration

Margot Diffendaffer, Master of Science: Speech Language Pathology

Peter Donaldson, Bachelor of Arts: Sociology

Ryan Garnsey, Bachelor of Arts: History, SUMMA CUM LAUDE

Ryan Garnsey, Bachelor of Arts: Philosophy, SUMMA CUM LAUDE

Mackenzie Grossenbacher, Master Business Administration: Business Administration-Exter

Elliot Johnson, Master Business Administration: Business Administration

Eliza Maleski, Bachelor of Science: Geography, CUM LAUDE

Isabelle Mills, BS in Recreation Management: Parks, Tourism &Rec Management, MAGNA CUM LAUDE

Ezra Moore, BS in Business Administration: Management Information Systems

Ezra Moore, Certificate: Big Data Analytics

Ryce Pierzina, Master of Social Work: Social Work

Augusta Reinhart, Bachelor of Arts: French, SUMMA CUM LAUDE

Augusta Reinhart, Bachelor of Arts: Political Science, SUMMA CUM LAUDE

Augusta Reinhart, Certificate: Global Leadership, SUMMA CUM LAUDE

Augusta Reinhart, Certificate: Migration Studies, SUMMA CUM LAUDE

Jenny Roberts, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Alexa Runnion, Bachelor of Arts: Communication Studies, MAGNA CUM LAUDE

Austin Smith, Master of Science: Business Analytics

Emily Stenberg, BA in Education: Elementary Education, CUM LAUDE

Linda Trimble, Certificate: Entrepreneurship

Linda Trimble, Master Business Administration: Business Administration

Hazel Videon, Bachelor of Arts: History, CUM LAUDE

Michael Wallner, Master Business Administration: Business Administration-Exter

Svea Wigert, Bachelor of Arts: Psychology, MAGNA CUM LAUDE

William Ziegler, Master Business Administration: Business Administration-Exter

BROWNING:

Lacie Goss, Associate of Applied Science: Radiologic Technology, CUM LAUDE

Victoria Guardipee, Master of Social Work: Social Work

Kailey Hall, Bachelor of Arts: Social Work, SUMMA CUM LAUDE

Brandon Omeasoo, Associate of Applied Science: Diesel Technology

Mikalen Running Fisher, Bachelor of Arts: Native American Studies, CUM LAUDE

Jolynn Running Wolf, Associate of Applied Science: Radiologic Technology

Ashton Smith, Master of Arts: Psychology

Amber Williamson, Bachelor of Arts: Social Work

BUSBY:

Emily Killsback, Certificate: Public Health

BUTTE:

McKennah Andrews, Master of Education: International Education Leader

Marissa Bentley, Master Business Administration: Business Administration-Exter

Larysa Blavatsky, Bachelor of Arts: Music, SUMMA CUM LAUDE

Sadie Byrnes, BA in Education: Elementary Education

Kelcie Cassidy, Master of Science: Speech Language Pathology

Connell Coffing, Master Business Administration: Business Administration-Exter

Seth Cornell, Master of Public Health: Public Health

Sarah Drew, Master of Arts: School Psychology

Kaylee Hafer, Juris Doctor: Law

Brooklynn Henderson, Bachelor of Arts: Psychology

Brooklynn Henderson, Certificate: Forensic Studies

Miranda Henrich, Master of Arts: Communication Studies

Hailey Hoagland, Master Business Administration: Business Administration

Erin McGeehan, Master Business Administration: Business Administration-Exter

Matyson McLaughlin, Bachelor of Arts: Anthropology

Matyson McLaughlin, Certificate: Forensic Studies

Nathaniel Morin Ferguson, Bachelor of Arts: Political Science, CUM LAUDE

Nathaniel Morin Ferguson, Certificate: Philosophy, Politics, and Law, CUM LAUDE

Katlyn Norton, BS in Integrative Physiology: Integrative Physiology

Elizabeth Anne Osborn, Master of Science: Geography

Keegan Whelan, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, CUM LAUDE

Keegan Whelan, Master Business Administration: Business Administration

CARTER:

Donna Arganbright, Bachelor of Arts: English, MAGNA CUM LAUDE

CASCADE:

Nicholas Cruze, BS in Business Administration: Management Information Systems, MAGNA CUM LAUDE

Nicholas Cruze, Certificate: Cybersecurity Management, MAGNA CUM LAUDE

Kelsey Lappier, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship

Kelsey Lappier, Certificate: Entertainment Management

CHARLO:

Brady Fryberger, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship, CUM LAUDE

Brady Fryberger, Certificate: Entertainment Management, CUM LAUDE

Jesse Long, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

CHESTER:

Delaney Wickum, Specialist School Psychology: School Psychology

CHINOOK:

Kiara Christianson, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship

Thomas Reid, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

CHOTEAU:

Shamus Mcneil, Associate of Applied Science: Diesel Technology, MAGNA CUM LAUDE

Samantha Mellinger, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, CUM LAUDE

Savanah Stern, BA in Education: Elementary Education, MAGNA CUM LAUDE

CIRCLE:

Loren Jensen, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, SUMMA CUM LAUDE

CLANCY:

Raemarie Bruce, Bachelor of Arts: Anthropology

Maria Carparelli, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

August Eckmann, Master Business Administration: Business Administration

Elizabeth Evertz, Bachelor of Arts: Social Work, MAGNA CUM LAUDE

Hannah Morigeau, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Ashley Nash, Specialist School Psychology: School Psychology

Haley Prothero, BS in Business Administration: Management Information Systems

Haley Prothero, Certificate: Big Data Analytics

Madison Wing, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

CLINTON:

Cassandra Bak, Master of Music: Music

Nicholas Carbonell, Associate of Applied Science: Sustainable Construction Tech

Nicholas Carbonell, Certificate of Applied Science: Construction Management

Jennifer Chinikailo, Associate of Applied Science: Medical Assisting, CUM LAUDE

Jennifer Chinikailo, Certificate of Applied Science: Medical Reception, CUM LAUDE

Ambria Elliott, BS in Business Administration: Management Information Systems

Ambria Elliott, Certificate: Big Data Analytics

Ambria Elliott, Certificate: Cybersecurity Management

Noah Goldberg-Jaffe, Juris Doctor: Law

Jacob Hofeldt, Associate of Science: General AS

James McFarland, Doctor of Philosophy: Psychology

Lerene McFarland, Master of Arts: History

Henry O'Brien, Juris Doctor: Law

Margaret Tyree, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, MAGNA CUM LAUDE

COLSTRIP:

Kaitlin Kolka, Master of Science: Speech Language Pathology

Kristen Manfredo, Bachelor of Fine Arts: Dance

COLUMBIA FALLS:

Tyler Brown, Bachelor of Science: Neuroscience

Jessica Bruinsma, Master of Science: Speech Language Pathology

Madeline Gargasz, Bachelor of Music Education: Music, SUMMA CUM LAUDE

Hunter Grimes, BS in Microbiology: Microbiology, SUMMA CUM LAUDE

Calixta Ling, BS in Resource Conservation: Resource Conservation, CUM LAUDE

Kennedy Payne, Bachelor of Music Education: Music, SUMMA CUM LAUDE

COLUMBUS:

Rebecca Blenkner, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Lane France, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

CONDON:

Charles Aldeen, BS in Business Administration: Management Information Systems

CONNER:

Christopher Williamson, Associate of Applied Science: Information Technology

Christopher Williamson, Certificate Technical Studies: Cybersecurity

Christopher Williamson, Certificate of Applied Science: Computer Support

CORVALLIS:

Adlin Abell Ball, Bachelor of Arts: Mathematics

Allie Auch, Bachelor of Arts: Sociology

Daniel Bartley, Associate of Applied Science: Diesel Technology, CUM LAUDE

Garrett Brown, Bachelor of Arts: Philosophy

Megan Campbell, Associate of Science: General AS, SUMMA CUM LAUDE

Joseph Chapman II, Associate of Applied Science: Diesel Technology

Roselyn Dunbar, Bachelor of Arts: English

Anna Green, Master of Social Work: Social Work

Kyran Hughes, Bachelor of Science: Geosciences

Kyla Keith, Associate of Science: Registered Nursing, MAGNA CUM LAUDE

Josephine Lange, Bachelor of Arts: Social Work

Josephine Lange, Certificate Technical Studies: Addiction Studies

Clayton Morrison, Associate of Applied Science: Welding Technology, MAGNA CUM LAUDE

Skyla Moyer, Bachelor of Arts: Anthropology, CUM LAUDE

Skyla Moyer, Certificate: Native American Studies, CUM LAUDE

Elsie Read, Certificate of Applied Science: General Studies, MAGNA CUM LAUDE

Alexander Stewart, Bachelor of Arts: Media Arts, CUM LAUDE

DARBY:

Aaron Johnston, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, MAGNA CUM LAUDE

Rebecca Shaw, Juris Doctor: Law

DEER LODGE:

Michelle Buchanan, Master Business Administration: Business Administration-Exter

Jessee Vasquez, BS in Business Administration: Accounting

Trace Walker, Associate of Applied Science: Information Technology, MAGNA CUM LAUDE

Trace Walker, Certificate Technical Studies: Cloud Computing, MAGNA CUM LAUDE

Trace Walker, Certificate Technical Studies: Cybersecurity, MAGNA CUM LAUDE

DILLON:

Holly Andersen, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Kia Coon, Bachelor of Arts: Communication Studies, SUMMA CUM LAUDE

Kia Coon, Certificate: Entertainment Management, SUMMA CUM LAUDE

Kia Coon, Certificate: Health Communication, SUMMA CUM LAUDE

Sarah Griffin, Bachelor of Arts: Spanish, MAGNA CUM LAUDE

Sarah Griffin, Certificate: Global Leadership, MAGNA CUM LAUDE

Caitlain Harrington, Master of Arts: Linguistics

Brandi Lovaas, Associate of Applied Science: Medical Information Technology

Brandi Lovaas, Certificate of Applied Science: Medical Reception

Ethan Powell, Master Business Administration: Business Administration

Tanner Rhea, Associate of Applied Science: Diesel Technology, SUMMA CUM LAUDE

Trent Wahl, Certificate of Applied Science: Heavy Equipment Operation

DIXON:

Chauntay Cripps, BS in Business Administration: Accounting, SUMMA CUM LAUDE

Candy Noland-Faroni, Certificate: Cybersecurity Management

Candy Noland-Faroni, Master Business Administration: Business Administration-Exter

DRUMMOND:

Jasmine Brown, Bachelor of Arts: Communication Studies

Jasmine Brown, Certificate of Applied Science: Business Media Design

Morgan Radtke, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance, MAGNA CUM LAUDE

 

DUTTON:

Michelle Elway, Certificate: Entrepreneurship

Michelle Elway, Master Business Administration: Business Administration-Exter

EAST GLACIER PARK:

Leo Bird, Master of Public Health: Public Health

ELLISTON:

Shayla Therriault, Bachelor of Science: Biology

EMIGRANT:

Natalie Walz, Juris Doctor: Law

FAIRFIELD:

Jade Hager, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

Lucas Kalanick, Bachelor of Arts: Economics

FLORENCE:

Shayna Adams, Bachelor of Arts: Anthropology, SUMMA CUM LAUDE

Micah Albrecht, Certificate of Applied Science: Precision Machine Technology, MAGNA CUM LAUDE

Logan Beskoon, Certificate: Cybersecurity Management

Logan Beskoon, Master of Science: Business Analytics

Cameron Bucheit, Master of Arts: Counselor Education

Spencer Buffum, Bachelor of Fine Arts: Media Arts

Halle Christopherson, Associate of Applied Science: Medical Assisting, MAGNA CUM LAUDE

Halle Christopherson, Certificate of Applied Science: Medical Reception, MAGNA CUM LAUDE

John Finlay, Doctor of Philosophy: Mathematics

Tyler Gillespie, BS in Business Administration: Management Information Systems, CUM LAUDE

Tyler Gillespie, Certificate Technical Studies: Cybersecurity, CUM LAUDE

Tyler Gillespie, Certificate: Cybersecurity Management, CUM LAUDE

Danara Greer, Bachelor of Arts: Political Science, SUMMA CUM LAUDE

Danara Greer, Certificate: Global Leadership, SUMMA CUM LAUDE

Danara Greer, Certificate: Philosophy, Politics, and Law, SUMMA CUM LAUDE

Destini Greer, Bachelor of Arts: Psychology, SUMMA CUM LAUDE

Destini Greer, Certificate: Global Leadership, SUMMA CUM LAUDE

Melina Hagestad, Associate of Science: Registered Nursing, CUM LAUDE

Ashley Hornaday, BS in Business Administration: Marketing, MAGNA CUM LAUDE

Blaysha Kelley, Associate of Arts: General AA

Cassidy McCollum, Bachelor of Arts: Music, SUMMA CUM LAUDE

Cassidy McCollum, Bachelor of Arts: Psychology, SUMMA CUM LAUDE

Cassidy McCollum, Certificate: Entertainment Management, SUMMA CUM LAUDE

Skylar Pearson, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance, CUM LAUDE

FORSYTH:

Hali Adams, BS in Integrative Physiology: Integrative Physiology

Cade Johnstone, BS in Business Administration: Marketing, MAGNA CUM LAUDE

Paul Johnstone, BS in Business Administration: Marketing, MAGNA CUM LAUDE

Paul Johnstone, Certificate: Entertainment Management, MAGNA CUM LAUDE

Wendy Killebrew, Master of Arts: Teaching School Mathematics

FRENCHTOWN:

Gregory Bilbrey, Bachelor of Arts: Communication Studies

Gregory Bilbrey, Certificate: Health Communication

Alexandra Bruno, Bachelor of Arts: Sociology, MAGNA CUM LAUDE

Amanda Cyr, Certificate: Superintendent Leadership

Daniel Hall, Bachelor of Arts: Biology, MAGNA CUM LAUDE

Cory Hansen, Certificate of Applied Science: Precision Machine Technology, MAGNA CUM LAUDE

Emilie Hinrichs, BS in Business Administration: Management Information Systems, MAGNA CUM LAUDE

Garrett Hunter, Master Business Administration: Business Administration

Dana Jacobs, Associate of Arts: General AA

Dana Jacobs, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance

Lloyd Magnuson III, Master Business Administration: Business Administration

Gold Moua, Bachelor of Science: Biology

Jesse Nelson, Associate of Applied Science: Radiologic Technology, SUMMA CUM LAUDE

Kyler Rebich, Bachelor of Arts: Music, SUMMA CUM LAUDE

Celeste Wickman, Master Business Administration: Business Administration

GALLATIN GATEWAY:

Helena Groves, Master Business Administration: Business Administration-Exter

Aidan Morton, Certificate: Global Leadership, MAGNA CUM LAUDE

GARDINER:

Cody Carlson, Bachelor of Music Education: Music, SUMMA CUM LAUDE

GLASGOW:

Trevor Klind, Certificate of Applied Science: Heavy Equipment Operation

GREAT FALLS:

Austin Aliperto, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders

Elijah Arnold, Bachelor of Arts: Anthropology, CUM LAUDE

Jacob Baroch, BS in Microbiology: Microbiology, CUM LAUDE

Jacob Baroch, Bachelor of Science: Biology, CUM LAUDE

Bryce Bloemendaal, Certificate of Applied Science: Heavy Equipment Operation, SUMMA CUM LAUDE

Kaylee Bodge, Associate of Arts: General AA, CUM LAUDE

Kaylee Bodge, Bachelor of Arts: Communication Studies, CUM LAUDE

Kaylee Bodge, Certificate: Health Communication, CUM LAUDE

Kaylee Bodge, Certificate: Nonprofit Administration, CUM LAUDE

Caelan Brady, Certificate: Environ Natural Resources Law

Caelan Brady, Juris Doctor: Law

Ed Brown, Master Business Administration: Business Administration-Exter

Joslyn Carlson, BS in Business Administration: Marketing

Joslyn Carlson, Certificate: Digital Marketing

Jill Crawford, Certificate Technical Studies: Addiction Studies, SUMMA CUM LAUDE

Maya Dahlgren, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, MAGNA CUM LAUDE

Rachel Davies, Bachelor of Arts: Biology

Noah Durnell, Bachelor of Music: Music, SUMMA CUM LAUDE

Noah Durnell, Certificate: Entertainment Management, SUMMA CUM LAUDE

Faith Edmister, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship, SUMMA CUM LAUDE

Lyn Feisthamel, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, MAGNA CUM LAUDE

Chase Gannon, Bachelor of Arts: Psychology

Nichole Hanning, Bachelor of Arts: Anthropology, SUMMA CUM LAUDE

Shafer Higgins, Master of Science: Speech Language Pathology

Morgan Hodge, Certificate of Applied Science: Engineering Technology

Gracie Ives, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders, CUM LAUDE

Anne Lewis, Juris Doctor: Law

Miranda MacKenzie, Bachelor of Arts: Linguistics, CUM LAUDE

William McDaniel V, Bachelor of Arts: Sociology

Nathan Moore, Bachelor of Arts: Communication Studies

Keegan Nicholas, Bachelor of Arts: East Asian Studies

Kaylee Osentowski, Master of Science: Business Analytics

Jessica Powell, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, MAGNA CUM LAUDE

Hunter Rock-Merrick, Bachelor of Science: Biology

Hunter Rock-Merrick, Certificate: Brewing

Emily Rogers, Bachelor of Music: Music, CUM LAUDE

Isabel Spinti, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders

Jacob Van Every, Bachelor of Arts: Political Science-History, CUM LAUDE

Olivia Vanni, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, CUM LAUDE

Zachary Wagenius, BS in Business Administration: Marketing

Ben Yturri, Master of Arts: History

GREENOUGH:

Christopher Burgoyne, Master of Science: Computer Science

HAMILTON:

Ridge Albright, BS in Business Administration: Finance, SUMMA CUM LAUDE

Shasta Bahr, Certificate of Applied Science: Accounting Fundamentals, CUM LAUDE

Shelby Belford, BS in Business Administration: Accounting

Nate Bender, Master of Science: Resource Conservation

Tannar Crossman, Bachelor of Arts: Psychology

Cody Donaugh, BS in Pharmacy: Pharmaceutical Sciences

Hadley Gideon, Bachelor of Arts: Environmental Studies, CUM LAUDE

George Glidden-Handgis, Bachelor of Arts: Mathematics, CUM LAUDE

Jose Ibarra Olivares, BA in Journalism: Journalism, SUMMA CUM LAUDE

Esther Rose Jankunas, Bachelor of Arts: Political Science, SUMMA CUM LAUDE

Morgan Kellar, Bachelor of Arts: Communication Studies, SUMMA CUM LAUDE

Morgan Kellar, Certificate: Entertainment Management, SUMMA CUM LAUDE

Emilee Mosbrucker, Bachelor of Arts: Psychology

Kwanele Ngema, Bachelor of Arts: Media Arts, CUM LAUDE

Zachary Oleson, Associate of Arts: General AA

Nicole Page, Associate of Arts: General AA

Jamie Pierce, Bachelor of Arts: History, SUMMA CUM LAUDE

Kristen Pound, Associate of Arts: General AA, MAGNA CUM LAUDE

Felicia Reynolds, Master of Arts: Counselor Education

Felicia Reynolds, Master of Arts: Global Youth Development

Janette Rowles, Associate of Science: General AS, MAGNA CUM LAUDE

Kassidy Weber, Associate of Arts: General AA

John White II, Associate of Applied Science: Welding Technology

HARLEM:

Michele Brockie, Bachelor of Arts: Social Work, CUM LAUDE

Louise Doney, Bachelor of Arts: Social Work, SUMMA CUM LAUDE

HARLOWTON:

Maria Begger, Master of Science: Speech Language Pathology

Bethany Cooney, Master of Arts: Mathematics

HAVRE:

Alexandra Donaldson, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance

Alexandra Donaldson, Certificate: Health Communication

Sarah Faber, Associate of Applied Science: Surgical Technology, CUM LAUDE

Laiken Harris, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders

Laiken Harris, Certificate: Speech Language Pathology Asst

Kennedy McKay, BS in Business Administration: Marketing

Jenna Meldrum, Bachelor of Arts: Music, MAGNA CUM LAUDE

Renae Miller, Master Public Administration: Public Administration

Alara Vogel, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

HELENA:

Connor Ashby, BS in Business Administration: Finance

Connor Ashby, Certificate: Entertainment Management

Raedel Bagley, Certificate: Superintendent Leadership

Claire Benedetti, Bachelor of Science: Biology, MAGNA CUM LAUDE

Jameson Boslough, Master of Education: Curriculum & Instruction

Shelby Brooks, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Daniel Burton, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Sydney Carlson, Associate of Applied Science: Surgical Technology

Riley Chisholm, BS in Business Administration: Management Information Systems

Charlie Conrady, Bachelor of Arts: Economics

Corymarie Cooper, BS in Pharmacy: Pharmaceutical Sciences

Chelsea Cox, Associate of Science: General AS

Hunter Fairclough, BA in Education: Elementary Education

Emelyn Falley, Master of Social Work: Social Work

Rosamond Ferguson, BA in Journalism: Journalism, CUM LAUDE

Rosamond Ferguson, Certificate: Global Leadership, CUM LAUDE

Madison Feuerstein, Master Public Administration: Public Administration

Emily Gould, Bachelor of Arts: Women's, Gender & Sexuality St, SUMMA CUM LAUDE

Garrett Graham, BA in Education: Elementary Education, CUM LAUDE

Melissa Griffin, Master of Social Work: Social Work

Sage Hall, Bachelor of Science: Biology

Emily Haerter, BA in Education: Elementary Education, SUMMA CUM LAUDE

Dennin Holmes-Mora, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

Jacqueline Isaly, Certificate: Public Administration

Jacqueline Isaly, Certificate: Public Health

Alissa Johnson, Bachelor of Arts: Social Work, MAGNA CUM LAUDE

Farrahl Johnson, Bachelor of Arts: Anthropology

Lexi Johnston, BA in Education: Elementary Education, MAGNA CUM LAUDE

Derek Jones, Master of Science: Health & Human Performance

Rebecca Kagerer, Master of Music: Music

Kylie Karls, Bachelor of Arts: Psychology

Kylie Karls, Certificate: Forensic Studies

Renee Kelley, Master Public Administration: Public Administration

Madison Kelly, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance, CUM LAUDE

Cade Kidder, BS in Business Administration: Management Information Systems, MAGNA CUM LAUDE

William Kirkpatrick V, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

William Kirkpatrick V, Bachelor of Arts: Media Arts

Peyton Koch, BS in Business Administration: Management Information Systems, CUM LAUDE

Christopher Kunda, BA in Journalism: Journalism, MAGNA CUM LAUDE

Christopher Kunda, Bachelor of Arts: English, MAGNA CUM LAUDE

Sophia Lance, BA in Education: Elementary Education, SUMMA CUM LAUDE

Alicia Lloyd, BA in Education: Elementary Education, SUMMA CUM LAUDE

Anneliese Lloyd, BS in Business Administration: Management Information Systems, MAGNA CUM LAUDE

Anneliese Lloyd, Certificate: Cybersecurity Management, MAGNA CUM LAUDE

Cheyanne Loney, Bachelor of Arts: Social Work, MAGNA CUM LAUDE

Blair Lund, Certificate: Public Administration

Abigail Marshall, Master of Education: Curriculum & Instruction

Allison Martin, BA in Education: Elementary Education

Isabelle Melton, Bachelor of Arts: Political Science, SUMMA CUM LAUDE

Isabelle Melton, Bachelor of Arts: Multidisciplinary Studies, SUMMA CUM LAUDE

Isabelle Melton, Certificate: Global Leadership, SUMMA CUM LAUDE

Isabelle Melton, Certificate: World Competencies, SUMMA CUM LAUDE

Teresa Merriman, Bachelor of Music: Music, CUM LAUDE

Alex Northey, BS in Business Administration: Management Information Systems

Alex Northey, Certificate: Big Data Analytics

Alex Northey, Certificate: Cybersecurity Management

Ethan Peterson, Bachelor of Arts: Psychology, CUM LAUDE

Trevor Peterson, Associate of Applied Science: Business Management

Trevor Peterson, Certificate of Applied Science: Sales and Marketing

Mychalla Rapp, Bachelor of Arts: Media Arts

William Rook, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, CUM LAUDE

Katie Rasmussen, Master of Social Work: Social Work

Austin Schlegel, BS in Recreation Management: Parks, Tourism &Rec Management

Erica Selby, Bachelor of Fine Arts: Art

Jasmine Sewell, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, MAGNA CUM LAUDE

Jerid Simonson, BS in Business Administration: Management Information Systems

Jerid Simonson, Certificate: Cybersecurity Management

Addie Slanger, BA in Journalism: Journalism, SUMMA CUM LAUDE

Addie Slanger, Bachelor of Arts: Spanish, SUMMA CUM LAUDE

Addie Slanger, Certificate: Global Leadership, SUMMA CUM LAUDE

Aurora Smith, BS in Business Administration: Marketing

Lindsey Snell, Bachelor of Arts: Social Work, MAGNA CUM LAUDE

Meaghan Stanley, BA in Education: Elementary Education, SUMMA CUM LAUDE

Kari Steely, Associate of Applied Science: Surgical Technology, CUM LAUDE

Jennifer Stoneking, Bachelor of Arts: Women's, Gender & Sexuality St

Aryn Terrio, Associate of Applied Science: Surgical Technology, CUM LAUDE

Colton Tollefson, BS in Business Administration: Management Information Systems

Colton Tollefson, Certificate: Big Data Analytics

Leah Trahan, Juris Doctor: Law

Brett Traxler, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology, MAGNA CUM LAUDE

Brett Traxler, Certificate: Geographic Information Systems, MAGNA CUM LAUDE

Samantha Valverde, Bachelor of Arts: Social Work, CUM LAUDE

Samantha Valverde, Certificate Technical Studies: Addiction Studies, CUM LAUDE

Lindsay Volpe, Certificate: Public Administration

Megan Wampler, Juris Doctor: Law

Megan Wampler, Master Public Administration: Public Administration

Gabrielle Wheeler, Bachelor of Arts: Social Work

Rachel Willcockson, Master of Arts: Political Science

Oliver Williams, Associate of Applied Science: Surgical Technology

HOT SPRINGS:

Stacy Gray, BS in Integrative Physiology: Integrative Physiology, SUMMA CUM LAUDE

HUNTLEY:

Tessa Hultgren, BS in Pharmacy: Pharmaceutical Sciences, CUM LAUDE

Tessa Hultgren, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, CUM LAUDE

Hanna Walter, Juris Doctor: Law

HUSON:

Nathaniel Bennett, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, CUM LAUDE

Lucas Harris, Associate of Applied Science: Radiologic Technology, SUMMA CUM LAUDE

Brynlan Leishman, Associate of Applied Science: Radiologic Technology, MAGNA CUM LAUDE

Hannah Mikesell, Bachelor of Arts: Psychology, CUM LAUDE

Jesse Poling, Associate of Science: Registered Nursing, CUM LAUDE

INVERNESS:

Jewel Wicks, Associate of Arts: General AA, CUM LAUDE

Jewel Wicks, Bachelor of Arts: Psychology, CUM LAUDE

Jewel Wicks, Certificate: Global Leadership, CUM LAUDE

JOPLIN:

Braeden Tempel, BA in Education: Elementary Education

KALISPELL:

Rachel Baer, Bachelor of Arts: Sociology, MAGNA CUM LAUDE

Elizabeth Baker, BA in Education: Elementary Education, SUMMA CUM LAUDE

Oriana Barber Castro, Bachelor of Arts: Social Work

Katie Basnett, BA in Education: Elementary Education, MAGNA CUM LAUDE

Kenna Bemis, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship

Chiree Bondurant, Bachelor of Science: Biology, MAGNA CUM LAUDE

Chiree Bondurant, Certificate: Environmental Ethics, MAGNA CUM LAUDE

Claire Bradley, BS in Business Administration: Management Information Systems, MAGNA CUM LAUDE

Claire Bradley, Certificate: Cybersecurity Management, MAGNA CUM LAUDE

Hanna Brann, Bachelor of Arts: Spanish, MAGNA CUM LAUDE

Hanna Brann, Certificate: Global Leadership, MAGNA CUM LAUDE

Moira Bruce, BS in Resource Conservation: Resource Conservation, MAGNA CUM LAUDE

Cassidy Cheff, Bachelor of Arts: Psychology

James Duram, Bachelor of Arts: History

Brett Duvall, Master Business Administration: Business Administration-Exter

Alexis Ehlers, Bachelor of Arts: English, MAGNA CUM LAUDE

Alexis Ehlers, Bachelor of Arts: Media Arts, MAGNA CUM LAUDE

Kristin Ellingson, Bachelor of Arts: Theatre, MAGNA CUM LAUDE

Rachell Fisher, Associate of Arts: General AA

Louis Freudenburg, Bachelor of Science: Biochemistry

Louis Freudenburg, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Miguel Generoso, Associate of Applied Science: Surgical Technology

Katelin Haas, BA in Education: Elementary Education, SUMMA CUM LAUDE

Jay Harrison, Bachelor of Arts: History

Adam Heastan, BS in Business Administration: Accounting

Quenton Hegel, Juris Doctor: Law

Markus Hirschfelder, Bachelor of Science: Biology, SUMMA CUM LAUDE

Markus Hirschfelder, Certificate: Forensic Studies, SUMMA CUM LAUDE

Layla Holloway, BA in Education: Elementary Education, SUMMA CUM LAUDE

Kari Inabnit, BA in Education: Elementary Education, SUMMA CUM LAUDE

Olivia Jones, Master of Social Work: Social Work

Payton Keltner, Bachelor of Arts: English, CUM LAUDE

Samantha Kleist, Bachelor of Arts: Psychology, CUM LAUDE

Miranda Lind, BA in Education: Elementary Education, CUM LAUDE

Marge Malaga, BS in Business Administration: Marketing, MAGNA CUM LAUDE

Marge Malaga, Certificate: Entertainment Management, MAGNA CUM LAUDE

Stephanie Marsh, Bachelor of Arts: Social Work

Jessica McManus, Master of Social Work: Social Work

Melissa Paulsen, Bachelor of Fine Arts: Creative Writing, SUMMA CUM LAUDE

Lindsay Regnier, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders

Ethan Schulze, BS in Business Administration: Management Information Systems

Ethan Schulze, Bachelor of Arts: German

Ethan Schulze, Certificate: Cybersecurity Management

Logan Streit, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Abriana Turner, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship, CUM LAUDE

Abriana Turner, Certificate: Entertainment Management, CUM LAUDE

Kyle Van Eimeren, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Scott Waller, Master of Science: Wildlife Biology

Cheyenne White, Bachelor of Arts: Social Work, SUMMA CUM LAUDE

Kytrina Williamson, BA in Education: Elementary Education, MAGNA CUM LAUDE

 

KILA:

Kimberly Daly, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

LAKESIDE:

Kaylah Boles, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders, MAGNA CUM LAUDE

Tailer Kemper, BA in Education: Elementary Education, SUMMA CUM LAUDE

Riley Schupak, Associate of Arts: General AA

Damara Stewart, Bachelor of Science: Enviro Sci and Sustainability, CUM LAUDE

Damara Stewart, Certificate: Global Leadership, CUM LAUDE

LAMBERT:

Nicole Simonsen, Certificate: Superintendent Leadership

LAUREL:

Austin Amestoy, BA in Journalism: Journalism, SUMMA CUM LAUDE

Forrest Crowl, Juris Doctor: Law

Greyson Hill, Juris Doctor: Law

Michael McCollum, Associate of Arts: General AA

Michael McCollum, Bachelor of Arts: Philosophy

Michael McCollum, Certificate: Philosophy, Politics, and Law

Michaela Shifley, Doctor of Philosophy: Anthropology

Nicholas Verlanic, BS in Integrative Physiology: Integrative Physiology, CUM LAUDE

Nicholas Verlanic, Master of Athletic Training: Athletic Training

Kaylee Wommack, Bachelor of Science: Biology

LEWISTOWN:

Audra Fry, Associate of Applied Science: Surgical Technology, CUM LAUDE

Jaree Mane, Certificate: Public Health

Dishanna Miller, Bachelor of Science: Biology

Kaitlyn Moodie, Master of Science: Speech Language Pathology

Hunter Schell, BS in Business Administration: Marketing

Kathryn Swanson, Bachelor of Arts: Social Work, CUM LAUDE

LIBBY:

Annie Berget, Master of Arts: Political Science

Erin Schmitt, Master of Public Health: Public Health

Jared Winslow, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

LIVINGSTON:

Jamie Evanson, Bachelor of Arts: Liberal Studies

Sierra Higgs, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

LOLO:

Morgan Brewer, Associate of Applied Science: Surgical Technology, MAGNA CUM LAUDE

Danielle Briggs, Bachelor of Fine Arts: Media Arts, CUM LAUDE

James Compton, Master of Arts: History

Thomas Dixon II, Master Business Administration: Business Administration

Elizabeth Ehlers, Doctor of Philosophy: Fish and Wildlife Biology

William Emerson, BS in Forestry: Forestry

Annie Hickok, Bachelor of Arts: Communication Studies, CUM LAUDE

Brennan Kappes, BS in Pharmacy: Pharmaceutical Sciences, SUMMA CUM LAUDE

Koby Keene, Bachelor of Arts: History, MAGNA CUM LAUDE

Casey Kleppel, Master of Science: Geosciences

Alec Laing, BS in Forestry: Forestry

Ashley Laing, Bachelor of Arts: Art, CUM LAUDE

Chelsea Lalum, Certificate: Entertainment Management

Sara Latos, Master of Science: Integrative Physiology

Katie Marema, Bachelor of Science: Enviro Sci and Sustainability

Katie Marema, Certificate: Geographic Information Systems

Mason Meskimen, Bachelor of Arts: Japanese

Christopher Moles, Associate of Arts: General AA, SUMMA CUM LAUDE

Whitney Netzley, Associate of Applied Science: Surgical Technology

Amy Ostertag, BA in Education: Elementary Education, SUMMA CUM LAUDE

Timberlee Plenger, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Madison Reynolds, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Sara Schmidt, Master of Science: Resource Conservation

Jennifer Schoffer Closson, Doctor of Education: Curriculum & Instruction

Jordyn Schuette, Bachelor of Arts: Psychology, CUM LAUDE

Claire Sirmon, Bachelor of Arts: Communication Studies

Kristin Sleeper, Master Public Administration: Public Administration

Joseph Stevens, Master Business Administration: Business Administration

Karlee Trebesch, Bachelor of Science: Biology

Brian Turner, Associate of Applied Science: Sustainable Construction Tech, SUMMA CUM LAUDE

Jacob Tutty, Bachelor of Arts: Environmental Studies

Jacob Tutty, Certificate: Global Leadership

Larry Whitmore, Master of Social Work: Social Work

Asher Zimmermann, Bachelor of Arts: Sociology, CUM LAUDE

MALTA:

Shelby Cole, Master of Science: Cell, Molecular, Microbial Bio

Travis Epperson, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship, MAGNA CUM LAUDE

Mariah Salveson, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders, CUM LAUDE

MANHATTAN:

Victoria Bloomgren, BS in Recreation Management: Parks, Tourism &Rec Management, CUM LAUDE

Victoria Bloomgren, Certificate: Global Leadership, CUM LAUDE

Charles Rasnick V, Bachelor of Arts: Sociology, CUM LAUDE

Samuel Severson, Bachelor of Arts: Anthropology, SUMMA CUM LAUDE

Samuel Severson, Certificate: Global Leadership, SUMMA CUM LAUDE

Samuel Severson, Certificate: Northern Rockies Outdoor Lead, SUMMA CUM LAUDE

MARION:

Regan Hauck, Master of Accountancy: Accounting

 

MILES CITY:

Lane Colombik, Associate of Applied Science: Food Service Management, SUMMA CUM LAUDE

Lane Colombik, Certificate of Applied Science: Culinary Arts, SUMMA CUM LAUDE

Matthew Cunningham, Master of Science: Forestry

Kip Krebsbach, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance, CUM LAUDE

Sarah Roble, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders

MILLTOWN:

Brittany Porter, Certificate of Applied Science: General Studies

MISSOULA:

Douglas Adams, Certificate of Applied Science: Heavy Equipment Operation, CUM LAUDE

Alexander Agar, BS in Resource Conservation: Resource Conservation

Kaaumoana Ahina Jr., Bachelor of Arts: Communication Studies

David Ailanjian, Bachelor of Arts: Political Science, CUM LAUDE

Alexandra Akmal, Bachelor of Arts: Sociology, CUM LAUDE

Alexandria Albers, Master of Public Health: Public Health

Marianne Cecile Alcarde, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Gwendolyn Alefaio, BS in Microbiology: Microbiology

Juvie Anne Alfeche, BS in Resource Conservation: Resource Conservation

Amira Alibrahim, Associate of Science: Registered Nursing, MAGNA CUM LAUDE

Brenden Allen, Associate of Applied Science: Information Technology, MAGNA CUM LAUDE

Kira Allen, BA in Education: Elementary Education

Brooklyn Ambuehl, Master of Social Work: Social Work

Seosong An, Bachelor of Science: Biochemistry

Tryg Andersen, Associate of Applied Science: Welding Technology, CUM LAUDE

Cole Anderson, Juris Doctor: Law

Mack Anderson, BS in Business Administration: Marketing, CUM LAUDE

Rachel Anderson, Bachelor of Arts: History, CUM LAUDE

Tabitha Anderson, Bachelor of Fine Arts: Art, SUMMA CUM LAUDE

Arwyn Anthony, Master of Accountancy: Accounting

Diana Anyango, Certificate: Entrepreneurship

Diana Anyango, Master Business Administration: Business Administration-Exter

Mackenzie Armstrong, Certificate: Entertainment Management, SUMMA CUM LAUDE

Carmen Arriaga, Master of Education: Teaching and Learning

Ashley Arsenault, Master of Arts: Communication Studies

Brianna Ashley, Master of Science: Environmental Studies

Teigan Avery, Master of Arts: Economics

Baily Babington, Associate of Applied Science: Surgical Technology, SUMMA CUM LAUDE

Elan Badminton, Bachelor of Arts: Political Science, MAGNA CUM LAUDE

Elan Badminton, Certificate: Migration Studies, MAGNA CUM LAUDE

Jessica Bailey, Master of Science: Cell, Molecular, Microbial Bio

Robert Baker, Bachelor of Arts: Communication Studies, MAGNA CUM LAUDE

Maheshkumar Baladaniya, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Jacqueline Baldwin-LeClair, Certificate: American Indian Law

Jacqueline Baldwin-LeClair, Juris Doctor: Law

Jacqueline Baldwin-LeClair, Master Public Administration: Public Administration

Noah Baney, BS in Business Administration: Marketing

Stephanie Barfuss, Bachelor of Arts: Social Work, CUM LAUDE

Damion Barnett, Doctor of Philosophy: Public Health

Cheryl Barr, Bachelor of Arts: Social Work

Chase Bartlett, Master Business Administration: Business Administration

Aaron Barton, Master of Fine Arts: Theatre

Samantha Bashaw, Associate of Arts: General AA, CUM LAUDE

Samantha Bashaw, Bachelor of Arts: Social Work, CUM LAUDE

Thomas Basolo, Bachelor of Arts: Social Work

Thomas Basolo, Certificate Technical Studies: Addiction Studies

Kayleigh Battrick, Bachelor of Arts: Environmental Studies, CUM LAUDE

Lela Baumann, Master of Education: Curriculum & Instruction

Arwen Baxter, Bachelor of Arts: English, SUMMA CUM LAUDE

Arwen Baxter, Bachelor of Fine Arts: Theatre, SUMMA CUM LAUDE

Allie Beall, Master of Science: Speech Language Pathology

Isaac Becerra, Associate of Arts: General AA

Alberto Becerra De Leon, Juris Doctor: Law

Cheyenne Beck, Bachelor of Arts: Social Work

Lena Beck, Master of Arts: Enviro Sci Nat Res Journalism

Sam Beighle, Bachelor of Science: Biology, MAGNA CUM LAUDE

Gina Belair, Master of Science: Geosciences

Donovan Bell, Doctor of Philosophy: Fish and Wildlife Biology

Brianna Beller, Bachelor of Arts: Physics, MAGNA CUM LAUDE

Christine Bellis, Master of Arts: School Psychology

Milo Benn, BS in Business Administration: Finance, CUM LAUDE

Elizabeth Bensen, Master of Science: Speech Language Pathology

Aubrey Benson, BS in Ecological Restoration: Ecosystem Science & Restorat, SUMMA CUM LAUDE

Rikki Berg, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, MAGNA CUM LAUDE

Dylan Berger, Associate of Applied Science: Information Technology

Dylan Berger, Certificate Technical Studies: Cybersecurity

Dylan Berger, Certificate of Applied Science: Computer Support

Wyatt Bergeson, Bachelor of Arts: Psychology, MAGNA CUM LAUDE

Mark Berner II, Associate of Arts: General AA, CUM LAUDE

Georgia Berry, Bachelor of Arts: English

Kian Bertin, BS in Business Administration: Marketing, CUM LAUDE

Hailey Beyers, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders, MAGNA CUM LAUDE

Juliana Bezerra Barbian, Associate of Applied Science: Sustainable Construction Tech

Juliana Bezerra Barbian, Certificate Technical Studies: Green Building

Juliana Bezerra Barbian, Certificate of Applied Science: Carpentry

Juliana Bezerra Barbian, Certificate of Applied Science: Facility Management

Mckinley Biddulph, Associate of Arts: General AA, MAGNA CUM LAUDE

Madalen Bieter Lete, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Nakia Bird King, Certificate of Applied Science: Welding Technology

Sydney Bish, BS in Ecological Restoration: Ecosystem Science & Restorat

Kayla Bittle, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance

Kristin Bjorklund, Master of Arts: Counselor Education

Sabrina Black, Master of Fine Arts: Creative Writing

Janet Blackweasel, Bachelor of Arts: Social Work

Benjamin Blakely, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Stephen Blotzke, Bachelor of Arts: Anthropology, CUM LAUDE

Stephen Blotzke, Bachelor of Fine Arts: Theatre, CUM LAUDE

Shelby Blum, Master of Arts: Linguistics

Mazana Boerboom, BA in Journalism: Journalism, MAGNA CUM LAUDE

Mazana Boerboom, Certificate: Global Leadership, MAGNA CUM LAUDE

Violet Bolstridge, Master of Social Work: Social Work

Simon Bommarthi, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Seth Boogaard, BS in Resource Conservation: Resource Conservation, CUM LAUDE

Charles Booher, Master Public Administration: Public Administration

Charles Booher, Master of Science: Wildlife Biology

Makenna Boone, Bachelor of Science: Enviro Sci and Sustainability

Zebadiah Boos, Master of Science: Integrative Physiology

Leah Borchardt, Master of Arts: Counselor Education

William Borghesani, Bachelor of Arts: Political Science, CUM LAUDE

William Borghesani, Certificate: Philosophy, Politics, and Law, CUM LAUDE

Sylvia Borstad, Bachelor of Arts: Communication Studies

Peyten Boutwell, Master Business Administration: Business Administration

Peyten Boutwell, Master Public Administration: Public Administration

Kathryn Boyle, Master of Arts: Linguistics

Elise Brady, Master Business Administration: Business Administration

Thomas Brady Jr, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Dalton Branson, Bachelor of Arts: Physics

Blake Brassfield, Associate of Applied Science: Welding Technology, CUM LAUDE

Jonah Breuchaud, BS in Integrative Physiology: Integrative Physiology, CUM LAUDE

Giselle Bright, Master Business Administration: Business Administration

Ali Brill, Master of Arts: Environmental Philosophy

Jonathan Broadway, Bachelor of Arts: Psychology, SUMMA CUM LAUDE

Margaret Brock, Master of Arts: Communication Studies

Thomas Brock, Bachelor of Fine Arts: Creative Writing, MAGNA CUM LAUDE

Karli Broell, BA in Education: Early Childhood Education: P-3

Allison Brooks, Associate of Applied Science: Diesel Technology

Colton Browder, BS in Business Administration: Management Information Systems

Lorenzo Brown Jr., Bachelor of Arts: Sociology

MacKenzie Brown, Master of Science: Speech Language Pathology

Haley Brueckman, Certificate: Geographic Information Systems, SUMMA CUM LAUDE

Rachel Bryant, Certificate: Geographic Information Systems, MAGNA CUM LAUDE

Hannah Buckhalter, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology, CUM LAUDE

Emmanuel Budke, Bachelor of Arts: Sociology

Douglas Bunnell, Bachelor of Arts: Social Work

Fredrick Bunt, Master of Science: Computer Science

Melea Burke, Master of Arts: Interdisciplinary Studies

Timothy Burnette, Certificate: Water-Energy-Food Nexus

Chloe Burnstein, Bachelor of Arts: Dance, MAGNA CUM LAUDE

Chloe Burnstein, Certificate: Global Leadership, MAGNA CUM LAUDE

Alexander Butler, Juris Doctor: Law

Kailee Butler, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Karsen Butler, Associate of Applied Science: Sustainable Construction Tech

Kendall Butler, Bachelor of Arts: Communication Studies, SUMMA CUM LAUDE

Kendall Butler, Bachelor of Arts: Women's, Gender & Sexuality St, SUMMA CUM LAUDE

Philip Buttschardt, BS in Recreation Management: Parks, Tourism &Rec Management, CUM LAUDE

John Byrne, BS in Forestry: Forestry, MAGNA CUM LAUDE

Kristen Byrne, Master of Arts: Counselor Education

Cotton Cadwell, Certificate of Applied Science: Carpentry, CUM LAUDE

Shay Caldwell, Juris Doctor: Law

Gabriel Callaghan, Certificate of Applied Science: Precision Machine Technology

Sarah Calvert, Certificate: Public Health

Sarah Calvert, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Audrey Campbell, BS in Business Administration: Management Information Systems, MAGNA CUM LAUDE

Audrey Campbell, Certificate: Big Data Analytics, MAGNA CUM LAUDE

Audrey Campbell, Certificate: Cybersecurity Management, MAGNA CUM LAUDE

Audrey Campbell, Certificate: Entertainment Management, MAGNA CUM LAUDE

Kaitlin Campbell, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, CUM LAUDE

Nicholas Carpenter, Bachelor of Arts: Environmental Studies

Chance Carter, Juris Doctor: Law

Chance Carter, Master Public Administration: Public Administration

Jordan Carter, Certificate of Applied Science: Engineering Technology, CUM LAUDE

Sean Carter, Master of Science: Systems Ecology

Kelli Casias, Doctor of Philosophy: Anthropology

Andrea Caswell, BS in Business Administration: Marketing

Andrea Caswell, Certificate: Entertainment Management

Martin Ceja Mejia, Master of Science: Environmental Studies

Sarah Chandler, Bachelor of Arts: Social Work

Hannah Chapman, Bachelor of Arts: Psychology

Samantha Chase, Associate of Arts: General AA, SUMMA CUM LAUDE

Samantha Chase, Bachelor of Arts: Psychology, SUMMA CUM LAUDE

Rory Cheevers, BA in Journalism: Journalism

Paige Childers, Associate of Arts: General AA, SUMMA CUM LAUDE

Paige Childers, Bachelor of Arts: Media Arts, SUMMA CUM LAUDE

Olivia Chinn, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Kevin Christensen, Bachelor of Science: Computer Sci-Mathematical Sci

Sierra Cistone, Master of Arts: Enviro Sci Nat Res Journalism

Alexa Clark, Bachelor of Arts: Psychology, MAGNA CUM LAUDE

Sean Cleary, Master of Arts: Environmental Philosophy

Samuel Clement, Bachelor of Science: Computer Science

Graham Cobb, Juris Doctor: Law

Alina Cohen, Master of Fine Arts: Creative Writing

Justine Cohen, Master of Arts: Counselor Education

Micayla Cole, Associate of Applied Science: Surgical Technology, CUM LAUDE

Emily Collins, Master of Fine Arts: Creative Writing

Ashley Collord, Associate of Applied Science: Medical Assisting

Ashley Collord, Certificate of Applied Science: Medical Reception

Kevin Conard, Certificate of Applied Science: Carpentry, SUMMA CUM LAUDE

Frances Connery, Bachelor of Arts: Communication Studies

Samantha Connour, Bachelor of Arts: Russian

Lucas Contarini, Associate of Science: General AS

Mitchel Contreras, Bachelor of Arts: Mathematics

Bart Cook, Master of Social Work: Social Work

Jesse Cook, Bachelor of Arts: Physics, MAGNA CUM LAUDE

Katherine Cook, Bachelor of Arts: Sociology, CUM LAUDE

Ruby Cook, Bachelor of Arts: Social Work, MAGNA CUM LAUDE

Ruby Cook, Bachelor of Arts: Spanish, MAGNA CUM LAUDE

Nicholas Coombs, Doctor of Philosophy: Public Health

Layne Cooper, BS in Business Administration: Marketing, CUM LAUDE

Kaetlyn Cordingley, Master of Arts: Psychology

Cameron Couch, Bachelor of Fine Arts: Art, SUMMA CUM LAUDE

Michael Couso, Bachelor of Arts: Physics

Kazaar Cozzens, BS in Business Administration: Management Information Systems

Kazaar Cozzens, Certificate: Big Data Analytics

Teige Cudahy, Master of Arts: Counselor Education

Cole Cunningham, Bachelor of Science: Computer Science, CUM LAUDE

Colten Curry, Bachelor of Arts: Sociology

Kyle Curtis, Bachelor of Arts: Music

Danielle Dacus, Juris Doctor: Law

Anthony Dangora, Master of Science: Wildlife Biology

Anastasia Datsopoulos, Bachelor of Arts: Sociology

William Dauenhauer, BS in Business Administration: Management Information Systems

Eric Daugherty, BS in Business Administration: Finance, CUM LAUDE

Savanna Davenport, Certificate: Nat Resource Conflict Resolut

Savanna Davenport, Master of Science: Environmental Studies

Gretchen Davidson, Associate of Science: Registered Nursing, MAGNA CUM LAUDE

Luke Davis, Master of Arts: Mathematics

Molly Davis, Juris Doctor: Law

Morgan Davis, Associate of Applied Science: Management, CUM LAUDE

Timothy Davis, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology, CUM LAUDE

Nicholas DeBellis, Master of Arts: School Psychology

Meghan DeLeo, Master of Education: Curriculum & Instruction

Joely DeSimone, Doctor of Philosophy: Organismal Biol, Ecol & Evolu

Terran DeYoung, Bachelor of Arts: English, CUM LAUDE

Scott Debnam, Doctor of Philosophy: Organismal Biology & Ecology

Amanda Dellwo, Master of Social Work: Social Work

Oliver Denning, BS in Integrative Physiology: Integrative Physiology, CUM LAUDE

Mitchell Dickinson, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

Johnelle Ditonno, Associate of Applied Science: Information Technology

Patrick Dodds, Master of Science: Integrative Physiology

Gretchen Donahue, Bachelor of Applied Science: Applied Science

Xuhao Dong, Bachelor of Arts: Communication Studies

Xuhao Dong, Master of Science: Business Analytics

Samuel Donnermeyer, BS in Business Administration: Management Information Systems, MAGNA CUM LAUDE

Samuel Donnermeyer, Certificate: Big Data Analytics, MAGNA CUM LAUDE

Jasmine Doremus, Bachelor of Arts: Spanish, MAGNA CUM LAUDE

Jasmine Doremus, Certificate: Global Leadership, MAGNA CUM LAUDE

Illia Doroshenko, BS in Business Administration: Management Information Systems, CUM LAUDE

Illia Doroshenko, Certificate: Cybersecurity Management, CUM LAUDE

Illia Doroshenko, Certificate: Entertainment Management, CUM LAUDE

Samuel Doxzon, Certificate: Environ Natural Resources Law

Samuel Doxzon, Juris Doctor: Law

Baleigh Doyle, Master of Arts: Mathematics

Alexander Dreussi, Certificate: American Indian Law

Alexander Dreussi, Juris Doctor: Law

Alexander Dreussi, Master Public Administration: Public Administration

Jody Drew, Doctor of Education: Education Leadership

Lauren Dunlap, BA in Education: Elementary Education, CUM LAUDE

Stevi Dunne, Bachelor of Arts: Communication Studies

Zandria Dupuis, BA in Journalism: Journalism, MAGNA CUM LAUDE

hunter Dutton, BS in Business Administration: Accounting

Trevor Duvall, Bachelor of Arts: Mathematics

Mikayla Duvenick, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology, CUM LAUDE

Courtenay Duzet, Master of Science: Geosciences

Alyssa Eells, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship, SUMMA CUM LAUDE

Daylen Egger, BS in Ecological Restoration: Ecosystem Science & Restorat, CUM LAUDE

Jacob Elder, Juris Doctor: Law

Erin Ellis, Doctor of Education: Curriculum & Instruction

Cory Emlen, Bachelor of Arts: Mathematics, MAGNA CUM LAUDE

Cory Emlen, Certificate: Global Leadership, MAGNA CUM LAUDE

Margaret Epstein, Master of Science: Forestry

Grace Erba, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology, SUMMA CUM LAUDE

Michele Erickson, Certificate of Applied Science: Accounting Fundamentals, SUMMA CUM LAUDE

Parker Errecart, Certificate of Applied Science: Carpentry, MAGNA CUM LAUDE

Kylie Esh, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance, MAGNA CUM LAUDE

Rio Jus Pedro Espiritu II, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Claire Everingham, Bachelor of Arts: Anthropology

Curtis Everingham, BS in Business Administration: Management Information Systems, MAGNA CUM LAUDE

Landan Fagan, Bachelor of Arts: Physics, CUM LAUDE

Maeve Fahey, Bachelor of Arts: Dance, MAGNA CUM LAUDE

Zayna Fairhart, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders, MAGNA CUM LAUDE

Luca Fallows, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship

Ryan Fassetta, BS in Forestry: Forestry

Ryan Fassetta, Certificate: Geographic Information Systems

Madeleine Feeney, Bachelor of Arts: Art, CUM LAUDE

Colter Feuerstein, Master of Science: Wildlife Biology

Rebekah Ficek, BS in Recreation Management: Parks, Tourism &Rec Management

Devin Filicicchia, Master of Science: Environmental Studies

Matthew Firman, Bachelor of Arts: Sociology

Matthew Firman, Certificate: Forensic Studies

Teagan Fish, BS in Business Administration: Accounting, CUM LAUDE

Teagan Fish, Certificate: Accounting Information Systems, CUM LAUDE

Elle Fisher, Bachelor of Fine Arts: Theatre, MAGNA CUM LAUDE

Adeline Flegel, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

James Flenner, Certificate of Applied Science: Carpentry, CUM LAUDE

Taylor Floming, Master of Arts: School Psychology

Sarah Floyd, Master of Science: Speech Language Pathology

Amber Flygare, Bachelor of Arts: Psychology, SUMMA CUM LAUDE

Adam Forbes, Bachelor of Arts: Psychology, CUM LAUDE

Justin Ford, Bachelor of Arts: Communication Studies

McKenna Ford, Juris Doctor: Law

Miya Fordah, Bachelor of Fine Arts: Media Arts, SUMMA CUM LAUDE

Christine Forseth, Certificate of Applied Science: Engineering Technology, CUM LAUDE

Elizabeth Forster, Juris Doctor: Law

Elizabeth Forster, Master Public Administration: Public Administration

Garret Fox, Certificate of Applied Science: Carpentry, SUMMA CUM LAUDE

Kalle Fox, Master of Science: Environmental Studies

Jameson Frakes, Master of Science: Organismal Biol, Ecol & Evolu

Lily Frandsen, Certificate of Applied Science: Carpentry, MAGNA CUM LAUDE

Ryan Frank, Juris Doctor: Law

Sierra Franklin, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

Sierra Franklin, Certificate: Global Leadership

Makenna Freeman, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance

Sarah Freeman, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Sophia French, BS in Recreation Management: Parks, Tourism &Rec Management

Kallen Frey, Bachelor of Arts: Environmental Studies

Alyxus Friesen, Bachelor of Arts: Political Science, SUMMA CUM LAUDE

Alyxus Friesen, Certificate: Philosophy, Politics, and Law, SUMMA CUM LAUDE

Cain Fritz, Bachelor of Arts: Media Arts

Cain Fritz, Certificate: Digital Design

Kendall Furrow, Bachelor of Arts: Media Arts, CUM LAUDE

Kirsten Ganaja, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, MAGNA CUM LAUDE

Victoria Gannon, Juris Doctor: Law

Katelyn Garcia, Master of Fine Arts: Creative Writing

Michael Garder, Master Public Administration: Public Administration

Serena Gardner, Bachelor of Arts: Psychology, CUM LAUDE

Serena Gardner, Certificate: Global Leadership, CUM LAUDE

Kevin Garifi, Master of Athletic Training: Athletic Training

Brandon Garis, BS in Business Administration: Accounting, CUM LAUDE

Alyx Garner, Bachelor of Arts: Psychology

Jordan Gaudet, BA in Education: Elementary Education, CUM LAUDE

Krystin Gehrich, Master of Social Work: Social Work

Kirsten Gerbatsch, Certificate: American Indian Law

Kirsten Gerbatsch, Certificate: Environ Natural Resources Law

Kirsten Gerbatsch, Juris Doctor: Law

Nicholas Germer, BS in Business Administration: Management Information Systems, MAGNA CUM LAUDE

Nicholas Germer, Certificate: Cybersecurity Management, MAGNA CUM LAUDE

Katherine Gerten, Master Business Administration: Business Administration

Carmen Gfeller, Bachelor of Arts: English, CUM LAUDE

Gabrielle Giangreco, Bachelor of Arts: Anthropology, MAGNA CUM LAUDE

Hannah Gibbs, Master of Fine Arts: Theatre

Isabel Gibson, Bachelor of Fine Arts: Art, MAGNA CUM LAUDE

Isabel Gibson, Certificate: Global Leadership, MAGNA CUM LAUDE

Nathaniel Gies, Master of Science: Geography

Samuel Gilbertson, Master of Science: Environmental Studies

Justin Gill, Bachelor of Science: Enviro Sci and Sustainability

Diamond Gillispie, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship

Diamond Gillispie, Certificate: Entertainment Management

Gabriella Giordano, Bachelor of Arts: Theatre, MAGNA CUM LAUDE

Audrey Glendenning, Master of Science: Resource Conservation

Joseph Godfrey, Bachelor of Fine Arts: Art, SUMMA CUM LAUDE

Elsa Godwin, Master Business Administration: Business Administration

Jessie Golding, Doctor of Philosophy: Fish and Wildlife Biology

Mary-Marie Goodwin, Bachelor of Fine Arts: Theatre, CUM LAUDE

Alicia Gootkin, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, CUM LAUDE

Rachel Gordon, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance, SUMMA CUM LAUDE

Rachel Gordon, Bachelor of Arts: Women's, Gender & Sexuality St, SUMMA CUM LAUDE

Auriana Goudge, Master of Science: Speech Language Pathology

Gabriella Graceffo, Master of Fine Arts: Creative Writing

Jacey Grange, Associate of Arts: General AA, SUMMA CUM LAUDE

Morgan Grau, Bachelor of Arts: Anthropology

Anna Lee Greely, Master of Science: Speech Language Pathology

Jaydon Green, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

Rachel Grena, Bachelor of Science: Geosciences, CUM LAUDE

Shannon Grill, Associate of Science: Registered Nursing, SUMMA CUM LAUDE

Claire Grisham, Master Public Administration: Public Administration

Kelsey Groff, BS in Business Administration: Marketing

Howard Grotts, Master of Arts: Mathematics

Ruth Grove, Bachelor of Arts: Geography

Matthew Guay, BS in Business Administration: Management Information Systems

Sherri Gunderson, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Jeffrey Gustafson, Bachelor of Arts: English

Manju Gyawali, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Henry Hagood, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Joshua Hall, Bachelor of Arts: Central & Southwest Asian Stds, SUMMA CUM LAUDE

Andrea Halland, BA in Journalism: Journalism, CUM LAUDE

Hayden Halley, Bachelor of Science: Neuroscience, MAGNA CUM LAUDE

Lars Henning Pontus Hallgren, Bachelor of Arts: Economics, SUMMA CUM LAUDE

Josiah Hamer, Bachelor of Science: Computer Science

Jordan Hamilton, Master of Arts: Environmental Philosophy

Nani Hamilton, Bachelor of Arts: Communication Studies

William Hanley, Certificate of Applied Science: Computer Support, SUMMA CUM LAUDE

Brandon Hansen, Master of Fine Arts: Creative Writing

Amanda Hanson, BA in Education: Elementary Education, SUMMA CUM LAUDE

Maxwell Hanson, Master of Science: Environmental Studies

Abigail Harmon, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance

Lin Xiao Harrington, Associate of Science: General AS

Ashley Harris, BS in Business Administration: Management Information Systems, MAGNA CUM LAUDE

Ashley Harris, Certificate: Big Data Analytics, MAGNA CUM LAUDE

Ashley Harris, Certificate: Cybersecurity Management, MAGNA CUM LAUDE

Kendra Hart, Bachelor of Arts: Sociology

Gregory Hastings, BS in Business Administration: Management Information Systems, MAGNA CUM LAUDE

Andrew Hauer, Master of Science: Business Analytics

Sherry Hauser, Associate of Arts: General AA

Lacy Hazelwood, Master of Arts: Anthropology

Benjamin Headswift, Bachelor of Arts: Native American Studies

Jacob Heckert, Certificate of Applied Science: Heavy Equipment Operation

Christy Heidema, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Brittany Hellman, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship, MAGNA CUM LAUDE

Brittany Hellman, Certificate: Entertainment Management, MAGNA CUM LAUDE

Cody Herbert, Associate of Applied Science: Sustainable Construction Tech, MAGNA CUM LAUDE

Cody Herbert, Certificate of Applied Science: Construction Management, MAGNA CUM LAUDE

Liam Hettinger, Master of Science: Business Analytics

Austin Hickerson, Certificate of Applied Science: Heavy Equipment Operation

Daphne Hidayetoglu, Associate of Science: Registered Nursing, SUMMA CUM LAUDE

Evan Higgins, Certificate of Applied Science: Accounting Fundamentals

Christopher Hightower, Bachelor of Arts: Social Work, SUMMA CUM LAUDE

Noah Hill, Juris Doctor: Law

Samantha Hilliard, Master Public Administration: Public Administration

Calyn Hitchcock, Juris Doctor: Law

Morgan Hixson, Certificate of Applied Science: Medical Reception

Edward Hoff III, Certificate of Applied Science: Carpentry

Madalynn Hoffman, Certificate: Forensic Studies, CUM LAUDE

Collin Hohman, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship

Kylie Hook, BA in Education: Elementary Education, MAGNA CUM LAUDE

Carrie Hoppe, Certificate of Applied Science: Precision Machine Technology

Jacob Horton, Bachelor of Science: Neuroscience, SUMMA CUM LAUDE

Syed Hossain, Master Public Administration: Public Administration

Flora Hout, Bachelor of Science: Biology

Brenton Hovet, Associate of Applied Science: Information Technology

Owen Howe, Certificate of Applied Science: Heavy Equipment Operation, SUMMA CUM LAUDE

Turner Hruby, BS in Business Administration: Marketing

Haggin Hubert, Bachelor of Science: Computer Science

Kierra Huettl, Juris Doctor: Law

Christopher P. Hughes, Associate of Applied Science: Sustainable Construction Technology

Vincent Hughes, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology, CUM LAUDE

Isaac Humble, Bachelor of Science: Biology, CUM LAUDE

Camron Humphrey, Master Business Administration: Business Administration-Exter

Justin Hunt, Master Business Administration: Business Administration-Exter

Elijah Hyatt, Bachelor of Arts: Psychology

Stephanie Ann Inge, Associate of Science: General AS, CUM LAUDE

Michael Ireland Belport, Associate of Arts: General AA

Madeleine Itschner, Bachelor of Arts: Communication Studies

Kelsey Jacobi, Master of Science: Speech Language Pathology

Sierra Jacobson, Bachelor of Arts: Linguistics

Melissa Jaffe, Master of Science: Forestry

Jonecia Jahn, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders

Levi Janacaro, BS in Business Administration: Management Information Systems

Iris Jandreau, Bachelor of Arts: Communication Studies

Iris Jandreau, Bachelor of Arts: Theatre

Iris Jandreau, Certificate: Entertainment Management

Andrew Jarrett, Bachelor of Arts: Sociology

Ashli Jaschke, Master of Arts: Political Science

Molly Jaskinia, Master of Arts: Anthropology

Paulina Jenney, Master of Science: Environmental Studies

Annalise Jensen, Bachelor of Arts: Social Work, SUMMA CUM LAUDE

Bianca Jensen, Certificate: Sustainable Ag and Food Systms, CUM LAUDE

Emily Jochem, Certificate: Nat Resource Conflict Resolut

Emily Jochem, Master of Science: Environmental Studies

Sandy Johns, Associate of Arts: General AA

Sandy Johns, Bachelor of Arts: Art

Gabrielle Johnson, BA in Education: Elementary Education, CUM LAUDE

Megan Ellen Johnson, Bachelor of Arts: Dance, CUM LAUDE

Kade Johnstone, Bachelor of Arts: History-Political Science, CUM LAUDE

Christian Jones, Juris Doctor: Law

Eleanor Jones, Certificate: Women's, Gender & Sexuality St

Eleanor Jones, Master of Arts: Environmental Philosophy

Zachary Jones, Master of Science: Geography

Alex Joyce, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

Jackson Joyner, Master of Science: Business Analytics

Dayna Juchmes, Associate of Applied Science: Medical Assisting, MAGNA CUM LAUDE

Dayna Juchmes, Certificate of Applied Science: Medical Reception, MAGNA CUM LAUDE

Kaya Juda-Nelson, Master of Social Work: Social Work

Royce Judd, Certificate of Applied Science: Heavy Equipment Operation, CUM LAUDE

Theodore Jupka, Bachelor of Arts: Anthropology, CUM LAUDE

Theodore Jupka, Certificate: Forensic Studies, CUM LAUDE

Kaelyn Kaftan, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders, CUM LAUDE

Kaelyn Kaftan, Certificate: Speech Language Pathology Asst, CUM LAUDE

Thomas Kaiser, Bachelor of Arts: Sociology

Cody Kanouse, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship, CUM LAUDE

Helen Kapp, Master of Fine Arts: Creative Writing

Ratna Sudha Karella, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Benjamin Kares, Certificate of Applied Science: Precision Machine Technology

Mariah Karis, BA in Journalism: Journalism, MAGNA CUM LAUDE

Mariah Karis, Certificate: Entertainment Management, MAGNA CUM LAUDE

Monroe Karlin, Bachelor of Arts: Women's, Gender & Sexuality St, CUM LAUDE

Sarah Karpen, Certificate Technical Studies: Medical Claims Specialist

Isabella Kasper, Bachelor of Arts: Dance, SUMMA CUM LAUDE

Isabella Kasper, Bachelor of Arts: Psychology, SUMMA CUM LAUDE

Tehva Kastel Riggan, Master Business Administration: Business Administration

Amy Katz, Certificate: Geographic Information Systems, SUMMA CUM LAUDE

Amy Katz, Certificate: Nat Resource Conflict Resolut

Amy Katz, Master of Science: Environmental Studies

John Kaufman, Certificate of Applied Science: Precision Machine Technology, MAGNA CUM LAUDE

Ceili Kavanagh, Bachelor of Arts: Communication Studies

Kenton Ke, Bachelor of Arts: Mathematics, SUMMA CUM LAUDE

Rakaia Keefe-Oates, Juris Doctor: Law

Erin Keller, Master of Science: Organismal Biol, Ecol & Evolu

Renee Kelly, Certificate of Applied Science: Heavy Equipment Operation, SUMMA CUM LAUDE

Kathryn Kemp, Master of Arts: Anthropology

Nicolas Kemp, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Katelyn Kempa, Master of Accountancy: Accounting

Kayla Kendall, Bachelor of Arts: Spanish

Michael Kerns, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Emma Kiefer, Master of Science: Environmental Studies

Jonathan Kieffer, Bachelor of Arts: Multidisciplinary Studies

Caroline Kiemele, BS in Business Administration: Management Information Systems, CUM LAUDE

Caroline Kiemele, Certificate: Entertainment Management, CUM LAUDE

Shayna Killam, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Shayna Killam, Master of Science: Pharm Sci and Drug Design

McKenzie Kilpatrick, Bachelor of Arts: Communication Studies

Spencer Kim, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

Dana Kingfisher, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance

Ash Kingsley, Certificate of Applied Science: Carpentry

Brandon Kirkbride, BS in Business Administration: Management Information Systems

Brandon Kirkbride, Certificate: Big Data Analytics

Brandon Kirkbride, Certificate: Cybersecurity Management

Tatum Kirschenheiter, Bachelor of Arts: Theatre, CUM LAUDE

Nicholas Kitchel, Bachelor of Science: Computer Science

Diego Kjelland, Bachelor of Fine Arts: Theatre, CUM LAUDE

Madeline Kleeman, BS in Resource Conservation: Resource Conservation

Megan Kleen, Bachelor of Arts: Art, MAGNA CUM LAUDE

Dawson Knopp, Bachelor of Science: Biology, MAGNA CUM LAUDE

Winthrop Knowlton, Master of Fine Arts: Creative Writing

Lucas Koch, Bachelor of Arts: Economics

Caleb Koebble, Master of Arts: Environmental Philosophy

Breanna Koffman, Juris Doctor: Law

Eiton Kogoya, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship

Eiton Kogoya, Certificate: Entertainment Management

Madison Kohls, Bachelor of Science: Biology, CUM LAUDE

Anne Kolle, Master of Fine Arts: Creative Writing

Peter Kolokotrones, Master Business Administration: Business Administration

Katherine Kolwicz, Master of Arts: Anthropology

Sophia Konugres, BA in Education: Early Childhood Education: P-3

Emily Kopania, Doctor of Philosophy: Organismal Biology & Ecology

Mari Koster, Certificate: Communicative Sci Dis Leveling, MAGNA CUM LAUDE

Genevieve Krause, Master of Science: Computer Science

Adrianne Kuhr, Associate of Science: General AS, CUM LAUDE

Brittney Kuntz, Juris Doctor: Law

Brittney Kuntz, Master Public Administration: Public Administration

Winny La, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Michelle LaPan, Certificate: Speech Language Pathology Asst, SUMMA CUM LAUDE

Isaac Laa Jr., BS in Business Administration: Management Information Systems

Isaac Laa Jr., Certificate: Cybersecurity Management

Kelly Lamb, Juris Doctor: Law

Kelly Lamb, Master Business Administration: Business Administration

Riley Lamb, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship

Tyler Lambert, BS in Business Administration: Marketing

Robert Lambeth, Doctor of Philosophy: History

Seamus Land, Certificate: Nat Resource Conflict Resolut

Seamus Land, Master of Science: Environmental Studies

Brent Lane, BS in Resource Conservation: Resource Conservation, CUM LAUDE

Bridgette Langley, Bachelor of Arts: Social Work, SUMMA CUM LAUDE

Jacob Lapka, Bachelor of Science: Biology, CUM LAUDE

Jacob Lapka, Bachelor of Science: Neuroscience, CUM LAUDE

Derek Larsen, Juris Doctor: Law

Chaucer Larson, Master of Education: Teaching and Learning

Clarise Larson, BA in Journalism: Journalism, CUM LAUDE

Logan Lasher, Bachelor of Fine Arts: Theatre, MAGNA CUM LAUDE

Zach Lawson, BS in Business Administration: Management Information Systems

Michael Layeux, Bachelor of Arts: Psychology, MAGNA CUM LAUDE

Michael Layeux, Bachelor of Science: Neuroscience, MAGNA CUM LAUDE

Christina Le, Certificate of Applied Science: Medical Reception

Abigail LeClair, Master of Science: Speech Language Pathology

Corey Leach, Bachelor of Science: Enviro Sci and Sustainability

Mollie Lebel, BS in Business Administration: International Business

Mollie Lebel, BS in Business Administration: Management Information Systems

Mollie Lebel, Certificate: Cybersecurity Management

Tessa Lee, Master of Arts: Counselor Education

Bowman Leigh, Master of Arts: Enviro Sci Nat Res Journalism

Tanner Leone, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship

Tanner Leone, Certificate: Entertainment Management

Tanner Leone, Certificate: Sustainable Business Strategy

John Leske II, Master of Science: Integrative Physiology

Jessica Lewis, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance

Owen Lewis, Associate of Science: General AS, MAGNA CUM LAUDE

Georgia Littig, Bachelor of Fine Arts: Dance, MAGNA CUM LAUDE

Alyssa Loiselle-Johnson, Master of Education: Curriculum & Instruction

Barbara Longdon, Certificate of Applied Science: Medical Reception

Peter Longoria, BS in Resource Conservation: Resource Conservation

Michelle Lopez, Master of Social Work: Social Work

Christopher Loret de Mola, Certificate of Applied Science: Carpentry, CUM LAUDE

Sydney Louvar, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders, CUM LAUDE

Ryder Lucarz, Certificate of Applied Science: Precision Machine Technology

Amber Lukas, Associate of Applied Science: Medical Information Technology, CUM LAUDE

Amber Lukas, Certificate Technical Studies: Medical Claims Specialist, CUM LAUDE

Amber Lukas, Certificate of Applied Science: Medical Reception, CUM LAUDE

Aigen Lunde, Certificate of Applied Science: Computer Aided Design

Corinne Lynn, Juris Doctor: Law

Esther Lyon Delsordo, Bachelor of Science: Mathematical Sci-Computer Sci, MAGNA CUM LAUDE

Esther Lyon Delsordo, Certificate: Global Leadership, MAGNA CUM LAUDE

Betta Lyon-Delsordo, Bachelor of Arts: Spanish, SUMMA CUM LAUDE

Betta Lyon-Delsordo, Bachelor of Science: Computer Science, SUMMA CUM LAUDE

Betta Lyon-Delsordo, Certificate Technical Studies: Cybersecurity, SUMMA CUM LAUDE

Betta Lyon-Delsordo, Certificate: Global Leadership, SUMMA CUM LAUDE

Christopher MacKay, Master of Science: Resource Conservation

Ma. Christine Angelica Magtibay, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Kristina Mahagamage, Master of Fine Arts: Media Arts

Taylor Manaco, Bachelor of Arts: Social Work

Normel Manayon, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Holly Manchester, Master Business Administration: Business Administration

Randiea Mangos, Associate of Applied Science: Medical Assisting

Randiea Mangos, Certificate of Applied Science: Medical Reception

Gavin Mannen, BS in Recreation Management: Parks, Tourism &Rec Management

Nikki Manning, Doctor of Philosophy: Anthropology

Amanda Markert, Master of Arts: Counselor Education

Rylee Markham, Bachelor of Science: Biology, CUM LAUDE

Rylee Markham, Certificate: Brewing, CUM LAUDE

Tabitha Marko, Master of Arts: Anthropology

Enzo Martelli Moya, Master of Science: Forestry

Michael Martello, BA in Journalism: Journalism

Christine Martin, BS in Ecological Restoration: Ecosystem Science & Restorat

Daithi Martin, Master of Science: Computer Science

Keigen Martin, Associate of Applied Science: Diesel Technology

Madeline Martin, Bachelor of Arts: Environmental Studies

Emma Martinich, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders, CUM LAUDE

Hannah Marx, Juris Doctor: Law

Mahaziver Master, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Joy Maulvi, Bachelor of Arts: Social Work, MAGNA CUM LAUDE

Sydney May, Bachelor of Arts: English, MAGNA CUM LAUDE

Sydney May, Bachelor of Arts: Music, MAGNA CUM LAUDE

Ryley McBride, Certificate: Speech Language Pathology Asst, SUMMA CUM LAUDE

Bradley McCain, Master of Arts: School Psychology

Crystal McCallie, Bachelor of Fine Arts: Art, SUMMA CUM LAUDE

Kelsey McCarthy, Associate of Science: Registered Nursing, MAGNA CUM LAUDE

Aidan McCloy, Bachelor of Science: Biology, SUMMA CUM LAUDE

Thomas McCombs, Juris Doctor: Law

Mattix McCormick, Bachelor of Science: Biology, CUM LAUDE

Justina McDirmid, Bachelor of Science: Enviro Sci and Sustainability, CUM LAUDE

Holli McDonald, Master of Arts: Anthropology

Keeley McFall, Master of Social Work: Social Work

Kelsey McGill, Master of Arts: Counselor Education

Michael McInenly, Master of Science: Geosciences

Mariah McIntosh, Certificate: Nat Resource Conflict Resolut

Mariah McIntosh, Certificate: Water-Energy-Food Nexus

Mariah McIntosh, Doctor of Philosophy: Forest & Conservation Sciences

Grace McKay, BS in Business Administration: Management Information Systems

Grace McKay, Certificate: Cybersecurity Management

Carol McKenzie, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, CUM LAUDE

Mary McKenzie, Master of Arts: Sociology

Mia McKinney, Bachelor of Arts: Sociology, SUMMA CUM LAUDE

James McLean, BS in Business Administration: Management Information Systems

Kelly McLysaght, Bachelor of Fine Arts: Creative Writing, SUMMA CUM LAUDE

Peter McMahon, Associate of Science: General AS

Jhevon McMillan, Juris Doctor: Law

Jonathan Mccomas, Associate of Arts: General AA

Adrianna Medina, BS in Recreation Management: Parks, Tourism &Rec Management, CUM LAUDE

Claudia Medina Castillo, Certificate of Applied Science: Carpentry, MAGNA CUM LAUDE

Stefan Meinken, Bachelor of Science: Biology

Jessica Mejia, Master of Arts: Enviro Sci Nat Res Journalism

Xavier Melice, BS in Business Administration: Finance

Joel Mendez, Bachelor of Arts: Sociology, CUM LAUDE

Lia Mendez, Master of Science: Environmental Studies

Allyson Mertz, Master of Science: Speech Language Pathology

Nathaniel Meyer, Bachelor of Fine Arts: Media Arts

Tuckie Middleton, Associate of Applied Science: Medical Assisting

Tuckie Middleton, Certificate of Applied Science: Medical Reception

Andrew Miller, Associate of Applied Science: Food Service Management, CUM LAUDE

Andrew Miller, Certificate of Applied Science: Culinary Arts, CUM LAUDE

Dax Miller, Associate of Applied Science: Management

Dax Miller, Certificate of Applied Science: Sales and Marketing

Megan Miller, Specialist School Psychology: School Psychology

John Mills, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology, CUM LAUDE

John Mills, Certificate: Global Leadership, CUM LAUDE

Jacob Minert, BS in Forestry: Forestry

John Mischke, Master Business Administration: Business Administration-Exter

Kavi Mitchell, BS in Resource Conservation: Resource Conservation

Joshua Modlin, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance

Kolton Mohn, Bachelor of Arts: English

Niel Mondava, Bachelor of Science: Biology, MAGNA CUM LAUDE

Niel Mondava, Certificate: Global Leadership, MAGNA CUM LAUDE

Autumn Monkelien, Bachelor of Arts: Sociology, CUM LAUDE

Autumn Monkelien, Certificate: Forensic Studies, CUM LAUDE

Dawnette Monks, Bachelor of Arts: Social Work, SUMMA CUM LAUDE

Emma Montague, Certificate: Geographic Information Systems, SUMMA CUM LAUDE

Emily Montalvo, BS in Resource Conservation: Resource Conservation

Luke Montgomery, Certificate of Applied Science: Engineering Technology

Mikey Moore, Associate of Applied Science: Food Service Management, CUM LAUDE

Mikey Moore, Certificate of Applied Science: Culinary Arts, CUM LAUDE

Lauren Moose, Juris Doctor: Law

Adrianna Morgan, Certificate of Applied Science: Carpentry, SUMMA CUM LAUDE

Isabella Moriarty, Bachelor of Arts: Psychology

Andrew Morris, Juris Doctor: Law

Tanessa Morris, Bachelor of Arts: Anthropology, SUMMA CUM LAUDE

Tanessa Morris, Bachelor of Science: Geosciences, SUMMA CUM LAUDE

Samuel Mothner, BS in Resource Conservation: Resource Conservation

Chuck Moua, Associate of Arts: General AA

Chuck Moua, Bachelor of Arts: Social Work

Alexis Mower, BS in Integrative Physiology: Integrative Physiology, CUM LAUDE

Alexis Mower, Master of Athletic Training: Athletic Training

James Moxley, Certificate: Geographic Information Systems

Kayla Murchison, Master of Science: Speech Language Pathology

Isabel Murphy, BS in Resource Conservation: Resource Conservation, MAGNA CUM LAUDE

Eleanor Myers, Associate of Arts: General AA, MAGNA CUM LAUDE

Elizabeth Myers, Certificate: Communicative Sci Dis Leveling, SUMMA CUM LAUDE

Steven Nagel, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

Austin Navrkal, Master of Fine Arts: Art

Tosha Neal-Ragsdale, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship

Jesse Neidigh, Master Public Administration: Public Administration

Cameron Nelson, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, MAGNA CUM LAUDE

Dylan Nelson, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship

Kelsey Nestegard, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders, CUM LAUDE

Andrew Nevin, Certificate of Applied Science: Precision Machine Technology

Alexander Nicholson, BS in Business Administration: Management Information Systems, MAGNA CUM LAUDE

Christopher Nicholson, Master of Arts: English

Jason Nielsen, BS in Integrative Physiology: Integrative Physiology

Jason Nielsen, Master of Athletic Training: Athletic Training

Stephanie Nikkila, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

Lily Noell, Associate of Arts: General AA, CUM LAUDE

Andrew Nordberg, Master of Science: Geosciences

Derek Nordberg, Bachelor of Arts: Political Science, MAGNA CUM LAUDE

Madelyn Nordby, Bachelor of Arts: Music, SUMMA CUM LAUDE

Emma Normand, Bachelor of Arts: Psychology, MAGNA CUM LAUDE

Amanda Northcott, Certificate of Applied Science: Medical Reception, CUM LAUDE

Melissa Novak, Bachelor of Arts: Psychology

River Nuzzo, Bachelor of Arts: Sociology, MAGNA CUM LAUDE

Alecia O'Donnell, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Sinead O'Dwyer, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Lauren Ochoa, BS in Resource Conservation: Resource Conservation, CUM LAUDE

Gabriel Oetting, Associate of Science: Registered Nursing, SUMMA CUM LAUDE

Chidinma Ojukwu, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Miguel Olivas, Master of Music: Music

Haley Omeasoo, Master of Arts: Anthropology

Olivia Oosterbaan, Bachelor of Arts: Psychology, CUM LAUDE

Gina Orizotti, Bachelor of Arts: Communication Studies, CUM LAUDE

Scott Ostrander, Master Business Administration: Business Administration-Exter

Reda Ouarchy, BS in Business Administration: Marketing

Ethan Overland, Bachelor of Arts: Social Work

Alexis Owens, Bachelor of Arts: Sociology, CUM LAUDE

Emory Padgett, Master of Arts: Anthropology

Angeline Mariz Padua, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Nathan Pagel, Master of Arts: Environmental Philosophy

Kapuaokamaka Paiaina, Bachelor of Arts: Social Work, SUMMA CUM LAUDE

Robert Painter, Associate of Applied Science: Information Technology

Robert Painter, Certificate Technical Studies: Cybersecurity

Robert Painter, Certificate of Applied Science: Computer Support

Brendan Pair, Bachelor of Arts: Linguistics, MAGNA CUM LAUDE

Manasi Parekh, Certificate: Global Health

Manasi Parekh, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Stephanie Park, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Amanda Parker, Associate of Applied Science: Sustainable Construction Tech, CUM LAUDE

Amanda Parker, Certificate Technical Studies: Green Building, CUM LAUDE

Amanda Parker, Certificate of Applied Science: Construction Management, CUM LAUDE

Joseph Parker, Certificate of Applied Science: Heavy Equipment Operation

Jordan Partridge, Master Business Administration: Business Administration

Jordan Partridge, Master Public Administration: Public Administration

Lilibeth Pastolero, Certificate: Rehabilitation Administration

Lilibeth Pastolero, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Tosha Patel, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Jacqueline Pateman, Master Business Administration: Business Administration

Destiny Patton, Bachelor of Arts: Art

Mark Pearson, BS in Business Administration: Management Information Systems

Stephen Pelletier, Bachelor of Arts: Biology

Katy Pellett, Master of Arts: English

Braden Pennington, Associate of Science: General AS, CUM LAUDE

Braden Pennington, Bachelor of Science: Sustainability Sci Practice, CUM LAUDE

Jackson Pepe, Bachelor of Arts: Communication Studies

Gabriel Peppenger, Master Business Administration: Business Administration

La-Eiyella Perida, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Camryn Peshut, BS in Forestry: Forestry, CUM LAUDE

Amanda Peters, Certificate Technical Studies: Addiction Studies, MAGNA CUM LAUDE

Benjamin Peterson, BA in Education: Elementary Education

Theodore Peterson, Juris Doctor: Law

Ann Petschauer, Master of Arts: Counselor Education

Shiann Pfaff, Certificate of Applied Science: Heavy Equipment Operation

Matea Pfeifer, Bachelor of Arts: English, MAGNA CUM LAUDE

Melissa Phelan, Master of Science: Speech Language Pathology

Jo Phippin, Juris Doctor: Law

Christopher Pierpont, Master of Science: Cell, Molecular, Microbial Bio

Josef Pifer, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology, CUM LAUDE

Josef Pifer, Certificate: Environmental Ethics, CUM LAUDE

Leah Pisaruck, Bachelor of Arts: English, SUMMA CUM LAUDE

Sage Plumage, Bachelor of Arts: Social Work, CUM LAUDE

Jake Polla, Master Business Administration: Business Administration

James Pollard, Juris Doctor: Law

Claire Polley, Master of Science: Speech Language Pathology

Sarah Poole, Master of Social Work: Social Work

Donya Postorino, Certificate of Applied Science: Legal Studies, MAGNA CUM LAUDE

Shannon Potter, BA in Education: Elementary Education, SUMMA CUM LAUDE

Samantha Powers, Master of Arts: Anthropology

Chris Prange, Certificate: Nat Resource Conflict Resolut

Badrinath Prathi, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Kali Prescott, Bachelor of Arts: Political Science, SUMMA CUM LAUDE

Sierra Pritchard, Master of Arts: English

Edward Pudney, BS in Business Administration: Management Information Systems, CUM LAUDE

HELENA RILEY, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders, CUM LAUDE

HELENA RILEY, Certificate: Speech Lang Path/Aud Asst, CUM LAUDE

Winona Rachel, Master of Science: Environmental Studies

Jessica Raitt, BS in Integrative Physiology: Integrative Physiology

Samantha Ramey, Doctor of Philosophy: Anthropology

Kyra Ramirez, Certificate: Forensic Studies

Nathan Ramsbacher, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Andrew Ranck, Certificate: Global Health

Henry Rankin, Bachelor of Science: Geography

Gabrielle Rappaport, Master of Fine Arts: Media Arts

Claudia Reguant Bicardi, BS in Business Administration: Marketing, MAGNA CUM LAUDE

Zachary Rehm, Master of Arts: Sociology

Aaron Reider, Bachelor of Arts: Psychology

Shannon Reilley, Master of Arts: Counselor Education

Cassie Reisdorph, Doctor of Philosophy: Int Phys and Rehab Sciences

Kathleen Renk, Associate of Science: Registered Nursing, MAGNA CUM LAUDE

Brooke Reynolds, Juris Doctor: Law

Brooke Reynolds, Master Public Administration: Public Administration

King Arthur Ricafort, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Grace Richey, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology, CUM LAUDE

Charles Riebe, Associate of Arts: General AA

Christine Riesgo, BS in Business Administration: Management Information Systems

Christine Riesgo, Certificate: Big Data Analytics

Shelby Riley, Bachelor of Arts: Psychology

Olivia Riutta, Certificate: Public Health

Michael Riviere, BS in Recreation Management: Parks, Tourism &Rec Management

Michael Riviere, Certificate: Geographic Information Systems

Levi Roadman, Juris Doctor: Law

Jennifer Robichaud, Juris Doctor: Law

Abigail Robideaux, Bachelor of Arts: Multidisciplinary Studies, CUM LAUDE

Jennifer Robinson, Master of Education: Education Leadership

Sam Robison, Master of Fine Arts: Creative Writing

Sarah Rodgers, Certificate: Water-Energy-Food Nexus

Sarah Rodgers, Master of Science: Environmental Studies

Bobbi Rodriguez, BA in Education: Elementary Education, SUMMA CUM LAUDE

Tripper Rogers, Bachelor of Arts: Anthropology

James Rolle, Associate of Applied Science: Radiologic Technology, CUM LAUDE

Jenna Rolle, Master of Science: Geosciences

Kimberly Roman, Associate of Arts: General AA

Summer Romo, Bachelor of Arts: English, CUM LAUDE

Abigail Rose, Master of Science: Speech Language Pathology

Kelli Rosenquist, Master of Education: Teaching and Learning

Gretchen Rude, Master of Arts: Counselor Education

Heidi Rundle, Associate of Applied Science: Medical Assisting, MAGNA CUM LAUDE

Heidi Rundle, Certificate of Applied Science: Medical Reception, MAGNA CUM LAUDE

Chloe Runs Behind, Bachelor of Arts: Environmental Studies, SUMMA CUM LAUDE

Chloe Runs Behind, Certificate: Environmental Justice, SUMMA CUM LAUDE

Hope Ruskaup, Master of Fine Arts: Creative Writing

Adina Rutherford, Bachelor of Arts: History-Political Science

Ethan Ryan, Doctor of Philosophy: Anthropology

Samantha Ryan, BA in Education: Elementary Education

Brenna Saffel, Juris Doctor: Law

Elizabeth Sanchez, Associate of Applied Science: Medical Assisting

Elizabeth Sanchez, Certificate of Applied Science: Medical Reception

Caden Sant, BS in Business Administration: Finance

Emily Santaw, Master of Science: Speech Language Pathology

Luke Santore, Bachelor of Arts: Sociology, CUM LAUDE

Emerald Sargent, Bachelor of Science: Computer Science, SUMMA CUM LAUDE

Kaile Sauro, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Ryan Savaikie, Bachelor of Science: Enviro Sci and Sustainability, MAGNA CUM LAUDE

Christopher Schell, Associate of Applied Science: Sustainable Construction Tech

Christopher Schell, Certificate of Applied Science: Construction Management

George Scherck, BS in Recreation Management: Parks, Tourism &Rec Management

Zack Schlanger, Certificate: Nat Resource Conflict Resolut

Zack Schlanger, Master of Science: Environmental Studies

Jacob Schmidt, Master of Arts: History

Jace Schneider, Bachelor of Arts: Communication Studies

Laura Schoening, BS in Business Administration: Marketing

Laura Schoening, Certificate: Digital Marketing

Laura Schoening, Certificate: Entertainment Management

Jasmine Schreckendgust, BA in Education: Elementary Education, MAGNA CUM LAUDE

Meghann Schroeder, Master Public Administration: Public Administration

HIlary Schultz, Certificate: Water-Energy-Food Nexus

HIlary Schultz, Master of Science: Systems Ecology

Corey Schumacher, Associate of Applied Science: Welding Technology

Wilford Schweer, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Dane Schwender, Certificate: Digital Marketing

Elizabeth Scott, Juris Doctor: Law

Emmett Seely, Associate of Applied Science: Diesel Technology

Madison Seigler, BS in Resource Conservation: Resource Conservation

Madison Seigler, Certificate: Geographic Information Systems

Madison Seipp, BA in Journalism: Journalism, CUM LAUDE

Anna Selinger, Bachelor of Fine Arts: Art

Anna Selinger, Certificate: Digital Design

Kelly Sellars, Associate of Applied Science: Medical Information Technology

Mekenzye Senn-Cadotte, Master of Social Work: Social Work

Kihoon Seo, Bachelor of Science: Biology

Eleanor Serviss, Bachelor of Arts: Physics, MAGNA CUM LAUDE

Claire Shady, BS in Ecological Restoration: Ecosystem Science & Restorat, SUMMA CUM LAUDE

Oisin Shaffrey, BS in Business Administration: Management Information Systems, MAGNA CUM LAUDE

Kurt Shanahan, Juris Doctor: Law

Nicholas Shapiro, Juris Doctor: Law

Stephen Shaw, Bachelor of Arts: Political Science

Keegan Shea, Certificate: Environ Natural Resources Law

Keegan Shea, Juris Doctor: Law

Nicole Sheridan, Bachelor of Arts: Economics

Dylan Shields, BS in Forestry: Forestry

Audrey Shingleton, Master of Science: Computer Science

Kara Shinnick, BA in Education: Elementary Education, CUM LAUDE

Eduard Shokur, Bachelor of Science: Computer Science

Elizabeth Sholey, Master of Arts: Communication Studies

Samantha Siems, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders, MAGNA CUM LAUDE

Taylor Simpson, Juris Doctor: Law

Taylor Simpson, Master of Science: Environmental Studies

Susan Sinitiere, Master of Fine Arts: Art

Makenzie Sisson, Master of Arts: Enviro Sci Nat Res Journalism

Kassandra Slack, Bachelor of Arts: Environmental Studies

Petra Slater, BS in Business Administration: Management Information Systems, MAGNA CUM LAUDE

Michael Sleeting, Bachelor of Science: Biology, SUMMA CUM LAUDE

Courteney Smith, Bachelor of Arts: Sociology

Ellen Smith, Master Public Administration: Public Administration

Elsa Smith, BS in Integrative Physiology: Integrative Physiology, SUMMA CUM LAUDE

Harriet Smith, Bachelor of Arts: Communication Studies, SUMMA CUM LAUDE

Ian Smith, BS in Resource Conservation: Resource Conservation

Kinsey Smith, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, MAGNA CUM LAUDE

Luke Smith, Master of Fine Arts: Creative Writing

Sienna Smith, Bachelor of Arts: Psychology

Sienna Smith, Certificate: Forensic Studies

Lauren Snobl, Master of Science: Wildlife Biology

Daniel Snyder, Certificate of Applied Science: Carpentry, CUM LAUDE

Allison Sobol, Bachelor of Arts: Psychology, CUM LAUDE

Allison Sobol, Certificate: Forensic Studies, CUM LAUDE

Andie Sonnen, BS in Forestry: Forestry, SUMMA CUM LAUDE

Megan Sorg, Master of Education: Curriculum & Instruction

Liezelle Soriano, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Jan Sostre-Cortes, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

Mark Spring, Associate of Arts: General AA, SUMMA CUM LAUDE

Brenna Spurling, Bachelor of Arts: Communication Studies, SUMMA CUM LAUDE

Brenna Spurling, Certificate: Global Leadership, SUMMA CUM LAUDE

Jack St. John, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology, SUMMA CUM LAUDE

Tammy Staat, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship

Tammy Staat, Certificate: Cybersecurity Management

Tammy Staat, Certificate: Entertainment Management

Jane Stafford, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

Jason Stahl, Bachelor of Arts: History, SUMMA CUM LAUDE

Nathaniel Stahley, Master of Social Work: Social Work

Audrey Steen, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

  1. Stepleton, Juris Doctor: Law

Cameron Steurer, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology, SUMMA CUM LAUDE

Madeline Stevens, Master of Science: Environmental Studies

Rebecca Stier, Bachelor of Arts: Psychology, CUM LAUDE

Abigail Stordahl, Associate of Arts: General AA

Amanda Strickland, Associate of Science: Registered Nursing, MAGNA CUM LAUDE

Anthony Strickland, Bachelor of Science: Biology

Erica Stubblebine, Master of Arts: School Psychology

Kile Stumbo, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

Katjana Stutzer, Master of Arts: Communication Studies

Alexandra Sugiri, Master of Social Work: Social Work

Zoe Sullivan, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders, SUMMA CUM LAUDE

Parker Swank, Associate of Arts: General AA

Parker Swank, Bachelor of Arts: Communication Studies

Emma Swartz, Bachelor of Fine Arts: Theatre, CUM LAUDE

Emma Swartz, Certificate: Entertainment Management, CUM LAUDE

Emma Swartz, Certificate: Global Leadership, CUM LAUDE

Larissa Sweet, Associate of Arts: General AA

Amanda Swiech, Bachelor of Arts: Psychology, MAGNA CUM LAUDE

Amanda Swiech, Certificate: Forensic Studies, MAGNA CUM LAUDE

Lily Swift, Associate of Arts: General AA

Stephanie Swigart, Master of Arts: English

Brenna Swinger, Certificate: Water-Energy-Food Nexus

Brenna Swinger, Master of Arts: Economics

Mariana Sysa, Associate of Applied Science: Paralegal Studies, MAGNA CUM LAUDE

Robyn Szczukowski, Master of Education: Curriculum & Instruction

Clayton Tallwhiteman, Bachelor of Science: Computer Science

Vincent Tarallo Jr., Bachelor of Arts: Political Science, CUM LAUDE

Mikaela Tarver, Associate of Applied Science: Accounting Technology

Mikaela Tarver, Certificate of Applied Science: Accounting Fundamentals

Alisha Taylor, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Madeline Tecmire, Master of Fine Arts: Creative Writing

Halley Terry, Bachelor of Arts: Japanese

Riley Terry, Bachelor of Science: Biology, SUMMA CUM LAUDE

Julie Jane Testa, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Manimolian Thangasamy, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Keagan Thomas, Associate of Applied Science: Diesel Technology

Lillian Thomas, Bachelor of Arts: Social Work

Morghan Thomas, Bachelor of Arts: Music, CUM LAUDE

Claire Thompson, Master of Science: Environmental Studies

Kaitlyn Thompson, Associate of Arts: General AA, MAGNA CUM LAUDE

Ryann Thompson, Bachelor of Arts: Communication Studies

Sherin Thomson, Bachelor of Arts: Anthropology

Katrina Thorness Karras, Juris Doctor: Law

Kai Thorsgard, Juris Doctor: Law

Haleigh Thrall, Juris Doctor: Law

Kellee Tilson, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Mckenna Tjaden, BS in Business Administration: Marketing, MAGNA CUM LAUDE

Mckenna Tjaden, Certificate: Entertainment Management, MAGNA CUM LAUDE

Elizabeth Tobey, Certificate: Water-Energy-Food Nexus

Elizabeth Tobey, Master of Science: Resource Conservation

Elizabeth Todd, Bachelor of Arts: Environmental Studies, CUM LAUDE

Lea Tonnerre, Bachelor of Arts: Physics, CUM LAUDE

John Torness, Bachelor of Arts: Environmental Studies

Antonio Torres, Master of Arts: Interdisciplinary Studies

Rachel Torrey, Bachelor of Arts: Biology, MAGNA CUM LAUDE

Shelby Towe, Juris Doctor: Law

Emily Towery, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology, MAGNA CUM LAUDE

Zoe Transtrum, Bachelor of Arts: Environmental Studies, SUMMA CUM LAUDE

Zoe Transtrum, Bachelor of Science: Sustainability Sci Practice, SUMMA CUM LAUDE

Andrew Traver, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Andrew Traver, Master Business Administration: Business Administration

Brandon Travis, BS in Business Administration: Accounting

Brandon Travis, Certificate: Accounting Information Systems

Blake Trowbridge, BS in Business Administration: Management Information Systems

Trent Tubbs, BS in Recreation Management: Parks, Tourism &Rec Management

Samuel Turner, BS in Ecological Restoration: Ecosystem Science & Restorat

Zoe Tyson, Bachelor of Arts: History, MAGNA CUM LAUDE

Zoe Tyson, Certificate: Geographic Information Systems, MAGNA CUM LAUDE

Tyler Ulrich, Bachelor of Music: Music, MAGNA CUM LAUDE

Rowan Ulrigg, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

Rowan Ulrigg, Certificate: Global Leadership

Adele Underwood, BS in Ecological Restoration: Ecosystem Science & Restorat

Brooklyn Van Bebber, Bachelor of Arts: Communication Studies

Laurel Vandehey, Master of Science: Speech Language Pathology

Benjamin Vanderbosch, Bachelor of Fine Arts: Media Arts

Paul Vasquez, BS in Business Administration: Finance

Raylene Vassau, Bachelor of Arts: Psychology, MAGNA CUM LAUDE

Lillian Vaughn, Certificate: Brewing

Pamela Veleña , Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Jennifer Villa, Master of Arts: Psychology

Jonathan Vineyard, Bachelor of Music: Music, MAGNA CUM LAUDE

Jonathan Vineyard, Certificate: Entertainment Management, MAGNA CUM LAUDE

Amy Violante, Master of Arts: School Psychology

Allison Voels, BS in Business Administration: Accounting, SUMMA CUM LAUDE

Allison Voels, Certificate: Accounting Information Systems, SUMMA CUM LAUDE

Maggie Volk, Bachelor of Arts: Political Science, MAGNA CUM LAUDE

Anna Vonessen, Bachelor of Arts: Physics, MAGNA CUM LAUDE

Sarah Voss, Associate of Applied Science: Diesel Technology

Shawnalee Voyles, BS in Ecological Restoration: Ecosystem Science & Restorat

Caitlyn Wade, BS in Resource Conservation: Resource Conservation, SUMMA CUM LAUDE

Michael Wade, Associate of Applied Science: Information Technology

Aidan Wagers, BS in Business Administration: Management Information Systems, CUM LAUDE

Aidan Wagers, Certificate: Cybersecurity Management, CUM LAUDE

Andi Wainwright, Bachelor of Arts: Mathematics, CUM LAUDE

Alexandra Walker, Bachelor of Arts: Psychology, SUMMA CUM LAUDE

Jade Warburton, Associate of Arts: General AA

Gregory Ward, Associate of Science: Registered Nursing, SUMMA CUM LAUDE

Mitchell Ward, BS in Business Administration: Finance

Mykala Ward, Master of Arts: Anthropology

Samuel Wareham, Associate of Applied Science: Sustainable Construction Tech

Seth Warnick, Bachelor of Arts: Anthropology

Athena Waschke, Juris Doctor: Law

Solomon Wasko, BS in Recreation Management: Parks, Tourism &Rec Management, CUM LAUDE

Mark Wayne, Master of Social Work: Social Work

John Rhey Weber, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Cyisa Weidman, Associate of Arts: General AA, MAGNA CUM LAUDE

Logan Weisenberger, BS in Business Administration: Management Information Systems

Logan Weisenberger, Certificate: Cybersecurity Management

Brooklyn Weisgram, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance, CUM LAUDE

Brooklyn Weisgram, Bachelor of Arts: Psychology, CUM LAUDE

Jessica Weldon, BS in Pharmacy: Pharmaceutical Sciences

Jessica Weldon, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Margaret Welsh, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

Brock Welte, BS in Forestry: Forestry

Molly Werk, BS in Business Administration: Management Information Systems, CUM LAUDE

Molly Werk, Certificate: Big Data Analytics, CUM LAUDE

Oivind Westereng, Bachelor of Science: Geography, CUM LAUDE

Oivind Westereng, Certificate: Geographic Information Systems, CUM LAUDE

Gage Weston, Bachelor of Arts: Psychology, CUM LAUDE

Jacob Wetzel, Master of Social Work: Social Work

Luke White, Doctor of Philosophy: Cell, Molecular, Microbial Bio

Richard White, Master of Fine Arts: Creative Writing

Candace Wiedemann, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

Candace Wiedemann, Certificate: Environmental Ethics

Jennifer Wilkinson, Master of Arts: Anthropology

Anna Williams, Certificate: Nat Resource Conflict Resolut

Anna Williams, Master of Arts: Enviro Sci Nat Res Journalism

Cassandra Williams, Bachelor of Arts: Political Science, SUMMA CUM LAUDE

Cassandra Williams, Certificate: Global Leadership, SUMMA CUM LAUDE

Dane Williams, Master of Arts: Anthropology

Nakeeta Williams, Bachelor of Arts: Social Work, SUMMA CUM LAUDE

Jordan Willis, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Kelsey Willis, BA in Education: Elementary Education

Kristen Willms, BS in Business Administration: Marketing

Kate Wilson, Certificate: Public Administration

Samuel Wilson, Juris Doctor: Law

Casey Winckler, BS in Recreation Management: Parks, Tourism &Rec Management

Britny Wisoff, Certificate of Applied Science: Medical Reception, CUM LAUDE

Chelsea Wisotzkey, Master of Science: Systems Ecology

Christian Wold, Master of Social Work: Social Work

Cole Wolf, Doctor of Philosophy: Organismal Biology & Ecology

Aaliyah Woods, Bachelor of Arts: Social Work, CUM LAUDE

Gregory Woodward, Associate of Applied Science: Welding Technology, SUMMA CUM LAUDE

Hannah Woody, Bachelor of Science: Biology, CUM LAUDE

Graham Worley-Hood, Master of Science: Forestry

Tyler Worm, Associate of Arts: General AA

Sara Wozniak, Master of Arts: Sociology

Dylan Wright, Master of Arts: Counselor Education

Gage Wright, Bachelor of Arts: History

Jennalei Wurtele, BA in Education: Elementary Education, CUM LAUDE

Edward Wylie, Associate of Arts: General AA

Edward Wylie, Bachelor of Arts: Psychology

Michael Yager, Associate of Applied Science: Radiologic Technology, SUMMA CUM LAUDE

Kyle Yoder, Bachelor of Arts: Social Work, CUM LAUDE

Christopher Young, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Shelby Youngblood, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Jack Yount, BS in Business Administration: Accounting, CUM LAUDE

Jack Zerr-Pierce, Associate of Arts: General AA, CUM LAUDE

Peter Zillmer, Master of Arts: English

Collin Zollinger, Master Public Administration: Public Administration

Bailey Zsupnik, Associate of Arts: General AA

Alivia Zubrod, Doctor of Philosophy: Psychology

Erica Zurek, Master of Arts: Enviro Sci Nat Res Journalism

NASHUA:

Hayley Nybakken, Bachelor of Music Education: Music, MAGNA CUM LAUDE

NOXON:

Jezriel Butler, Certificate of Applied Science: Heavy Equipment Operation, CUM LAUDE

PABLO:

Stephanie McDonald, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, CUM LAUDE

PINESDALE:

Bethany Jessop, Associate of Science: General AS, SUMMA CUM LAUDE

PLAINS:

Kaila Bellamy, Certificate Technical Studies: Medical Claims Specialist

Jessica Mount Shotwell, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Rachel Worrall, Bachelor of Arts: English

POLSON:

Keliegh Borchers, Bachelor of Arts: Psychology

Trae Fouty, Master Business Administration: Business Administration

Jackson Groff, BA in Journalism: Journalism

Michael Gulledge, Juris Doctor: Law

Rachael Hagen, Bachelor of Arts: English, CUM LAUDE

Rachael Hagen, Bachelor of Arts: History, CUM LAUDE

Patrick Hahn, Bachelor of Arts: Communication Studies, MAGNA CUM LAUDE

Patrick Hahn, Certificate: Nonprofit Administration, MAGNA CUM LAUDE

Antonio Hendricks, Master of Science: Business Analytics

Justin Hergett, Associate of Arts: General AA, MAGNA CUM LAUDE

Justin Hergett, Certificate: Entertainment Management, MAGNA CUM LAUDE

Savannah Houle, Bachelor of Arts: Psychology, CUM LAUDE

 

Jaron Morgan, Bachelor of Arts: Anthropology

Calvin Nowlen, Bachelor of Science: Computer Science, CUM LAUDE

Scott Sicz, BS in Business Administration: Marketing, SUMMA CUM LAUDE

Scott Sicz, Certificate: Entertainment Management, SUMMA CUM LAUDE

Sophia Speckert, Bachelor of Arts: Philosophy

Tanner Wilson, BA in Education: Elementary Education

Amanda Wlaysewski, Doctor of Philosophy: Anthropology

POPLAR:

Montana Wilson, Certificate: American Indian Law

Montana Wilson, Juris Doctor: Law

Montana Wilson, Master Public Administration: Public Administration

 

POTOMAC:

Megan Daniels, Certificate of Applied Science: Legal Studies

Caleb Klaus, Associate of Science: General AS, MAGNA CUM LAUDE

Rebecca Vann, Bachelor of Fine Arts: Media Arts, CUM LAUDE

POWER:

Andrew Jensen, BS in Business Administration: Accounting, CUM LAUDE

RONAN:

Chelsey Bauer, BA in Education: Elementary Education

Morgan Brooks, Bachelor of Fine Arts: Theatre, SUMMA CUM LAUDE

Jennifer Gardner, Bachelor of Arts: Psychology

Mark Grissom, Associate of Applied Science: Diesel Technology, SUMMA CUM LAUDE

Christopher Morigeau, Certificate: American Indian Law

Christopher Morigeau, Juris Doctor: Law

Anya Smith, Bachelor of Arts: Anthropology, SUMMA CUM LAUDE

ROUNDUP:

Madison Larson, Master of Science: Speech Language Pathology

SAINT IGNATIUS:

Haley Petersen, Master Public Administration: Public Administration\

Sophia Tolbert, Bachelor of Arts: Commun Sci & Disorders, SUMMA CUM LAUDE

SAINT REGIS:

Connor Dunlap, Certificate: Global Leadership

Joseph Thompson, Associate of Science: General AS

SEELEY LAKE:

Cameron Haines, Certificate of Applied Science: Carpentry, CUM LAUDE

SHELBY:

Raven Olsen, Associate of Science: General AS, CUM LAUDE

SHEPHERD:

JaAnna Skauge, Bachelor of Science: Biology

Shelby Skauge, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

SHONKIN:

Kathryn Long, Bachelor of Arts: English, MAGNA CUM LAUDE

SIDNEY:

Benjamin Brodhead, BS in Business Administration: Marketing

Benjamin Brodhead, Certificate: Digital Marketing

Benjamin Brodhead, Certificate: Entertainment Management

Kory Halvorson, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Madison Thiessen, Certificate: Communicative Sci Dis Leveling, SUMMA CUM LAUDE

Tyler Wiedmer, BS in Business Administration: Accounting, CUM LAUDE

STEVENSVILLE:

John Bamberger III, Bachelor of Arts: Sociology, CUM LAUDE

  1. Briar Bargmeyer, Associate of Applied Science: Welding Technology

Michelle Belkowski, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Sidni Biggs, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

Richard Birgenheier, Associate of Arts: General AA

Isabell Cannon, Associate of Science: General AS, MAGNA CUM LAUDE

Kali Dimmitt-Griffin, Juris Doctor: Law

Alaska Duguid, Associate of Arts: General AA

Benjamin Eckert, Certificate of Applied Science: Accounting Fundamentals

Brieana Fell, Bachelor of Arts: Psychology, MAGNA CUM LAUDE

Brieana Fell, Certificate: Forensic Studies, MAGNA CUM LAUDE

Melanie Katen, Bachelor of Fine Arts: Art, SUMMA CUM LAUDE

Kevin Kuginskie, Certificate of Applied Science: Welding Technology, SUMMA CUM LAUDE

Desiree Owsley, Doctor of Pharmacy: Pharmacy

Jethro Thorne, Bachelor of Arts: Mathematics, SUMMA CUM LAUDE

Jethro Thorne, Bachelor of Music: Music, SUMMA CUM LAUDE

Hannah Wilson, Associate of Science: Registered Nursing

SUPERIOR:

Kristen Bennett, Master of Social Work: Social Work

Madison Lommen, BS in Business Administration: Finance

THOMPSON FALLS:

Derek Andersen, Certificate of Applied Science: Heavy Equipment Operation

Dylan Barrera, BS in Business Administration: Finance

Kaden Gran, Associate of Applied Science: Diesel Technology

Kade Pardee, Certificate of Applied Science: Heavy Equipment Operation

Kamau Pasadaba, Associate of Science: General AS

THREE FORKS:

Kylie McDonald, Master of Fine Arts: Theatre

Danica Weitz, Master Business Administration: Business Administration-Exter

TROUT CREEK:

Margaret Riddell, BS in Recreation Management: Parks, Tourism &Rec Management

TROY:

Brittany Carr, Associate of Arts: General AA

Brittany Carr, Bachelor of Arts: Social Work

Ricki Fisher, Associate of Applied Science: Diesel Technology

Jake Jones, Bachelor of Arts: Economics

Erin Landis, Bachelor of Arts: History

TWIN BRIDGES:

Sola Yeager, Master of Athletic Training: Athletic Training

VALIER:

Lane McAlpine, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship

Lane McAlpine, Certificate: Entertainment Management

VICTOR:

Shannon Hochhalter, Associate of Arts: General AA, MAGNA CUM LAUDE

Amanda Howard, Associate of Arts: General AA, SUMMA CUM LAUDE

Amanda Howard, Certificate Technical Studies: Addiction Studies, SUMMA CUM LAUDE

Matthew Kittel, Master Business Administration: Business Administration

Emily Martin, BA in Journalism: Journalism, CUM LAUDE

Emily Martin, Certificate: Health Communication, CUM LAUDE

Joseph Nalls, BS in Forestry: Forestry

Megan Wheaton, BS in Business Administration: Accounting, MAGNA CUM LAUDE

VIRGINIA CITY:

Cassidy Keltner, Bachelor of Arts: Sociology

WEST YELLOWSTONE:

Tristen Burden, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Keely Coffin, Bachelor of Arts: Art, CUM LAUDE

WHITEFISH:

Brenden Cahill, Associate of Applied Science: Diesel Technology

Chelsey Caldwell, Master of Public Health: Public Health

Seth Carmichael, Certificate: Global Leadership, CUM LAUDE

Daniel Clough, Certificate: Cybersecurity Management

Daniel Clough, Master of Science: Business Analytics

Ashleigh FauntLeRoy, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology, CUM LAUDE

Logan Fitzpatrick, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship, CUM LAUDE

Keaton Grove, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

Camdyn Hitchcock, Bachelor of Arts: African-American Studies, MAGNA CUM LAUDE

Camdyn Hitchcock, Certificate: Public History, MAGNA CUM LAUDE

Amelda Klink, Doctor of Pharmacy: Pharmacy, CUM LAUDE

Henry Nelson, Master of Science: Business Analytics

Lars Ponsness, Bachelor of Science: Biochemistry, CUM LAUDE

Lars Ponsness, Certificate of Applied Science: Brewing, CUM LAUDE

Jonathan Sapa, BS in Business Administration: Marketing

Eli Watts, Bachelor of Arts: Media Arts, SUMMA CUM LAUDE

Daniel Webster, Certificate: American Indian Law

Daniel Webster, Juris Doctor: Law

WHITEHALL:

Emily Bruner, Juris Doctor: Law

Scott Dersam, Doctor of Philosophy: Anthropology

Patricia Morse, Juris Doctor: Law

WOLF CREEK:

Jenny Taylor, Bachelor of Science: Neuroscience

WOLF POINT:

Dustin Bell, BS in Business Administration: Accounting

Taylor Reese, Bachelor of Arts: Social Work, MAGNA CUM LAUDE